WBleasing
Informacje

Cietrzewisko 2017 w Koszęcinie

Dodano: 18.08.2017

Zawody Majster Drwal i pokazy Stihl Timbersports były atrakcjami tegorocznego Cietrzewiska w śląskim Koszęcinie.

 

 

Impreza odbyła się 12–13 sierpnia br. w śląskim Koszęcinie. Organizatorem VIII Pikniku Leśno-Łowieckiego „Cietrzewisko” jest Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach, Polskim Związkiem Łowieckim, Nadleśnictwem Koszęcin oraz Gminą Koszęcin. Była to już ósma edycja imprezy promującej leśno-łowieckie tradycje oraz edukację ekologiczną

 

Główna atrakcją Cietrzewiska były zawody Majster Drwal rozgrywane wg regulaminu IALC. Zawodnicy, startujący w zawodach drwali zmagali się w konkurencjach: zmiana łańcucha na czas, przerzynka precyzyjna (na dokładność) oraz przerzynka kombinowana, ścinka kłód na placu, a także sztafeta drwali. Głównym organizatorem tego konkursu jest koszęcińska firma M&H Brol.

 

W rywalizacji seniorów zawody wygrał Tomasz Bilski (1660 pkt), drugi był Marek Bagrowski (1633 pkt), a trzeci Jarosław Perveka ze Słowacji (też 1633 pkt, ale gorszy wynik w ścince). Wśród juniorów pierwszy był Robert Glazer (1615 pkt), drugi Anton Jakubiak ze Słowacji (1602 pkt), a trzeci Dominik Kazimierowski (1559 pkt). W zawodach startowało 31 zawodników.

 

Ponadto po raz pierwszy w Koszęcinie można było obserwować rywalizację w zawodach cięcia i rąbania drewna Stihl Timbersports. Wszystkie wydarzenia rozgrywały się na urokliwym terenie Kompleksu Pałacowo-Parkowego w Koszęcinie, gdzie mieści się siedziba Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.

 

Atrakcją imprezy były również koncerty laureatów, trwającego podczas całej imprezy, VII Śląskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej. Na scenie pojawili się też śląscy wokaliści: Magdalena Pal, Damian Holecki, Beata Mańkowska i Jacek Silski oraz Bernadeta Kowalska i przyjaciele. W ich wykonaniu publiczność usłyszała przebojowe piosenki, idealne do wspólnej, letniej zabawy. Koncert galowy uświetnił swoim występem zespół Śląsk.

 

Wystawy, konkursy i zabawy organizowane przez reprezentacje okolicznych nadleśnictw, przybliżały świat przyrody oraz kulturę i tradycje ludzi związanych z leśnym bogactwem. Obok prezentacji edukacyjnych można było zwiedzać wystawy trofeów Kół Łowieckich i Klubu Kolekcjonera. W niedzielny poranek uczestnicy „Cietrzewiska” spotkali się także na tradycyjnej Mszy Świętej Hubertowskiej w Kościele pw. Świętej Trójcy w Koszęcinie, do której oprawę muzyczną przygotował Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

 

Nie zabrakło przysmaków kuchni myśliwskiej i śląskiej, były także stoiska z upominkami i twórczością rękodzielników. Świetnym pomysłem organizatorów było przeniesienie najbardziej widowiskowych konkurencji, czyli sztafety narodów i okrzesywania na późne popołudnie, gdy na imprezie było już sporo odwiedzających, którzy przyjechali na wieczorne koncerty.

 

Ważną deklarację podczas wręczenia nagród zawodnikom złożył Tadeusz Ignaciuk ze Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych który obiecał, że w roku 2018 Mistrzostwa Polski Drwali odbędą się już w Koszęcinie. Życie dopisało tydzień później kolejny rozdział: w związku z klęską na Kaszubach planowane tam tegoroczne mistrzostwa zostały przeniesione do… Koszęcina. Odbędą się 23 września 2017 r.

 

W ten sposób Koszęcin, który był rozżalony w poprzednich latach brakiem możliwości zorganizowania mistrzostw Polski, otrzymał teraz szanse na ich organizację dwa lata z rzędu.

 

Patronat nad imprezą sprawowały GAZETA LEŚNA i portal FIRMYLESNE.pl.

 

Zobacz film:

https://www.youtube.com/watch?v=rbDf3THsX-I&feature=youtu.be

 

 

Zobacz zdjęcia:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.898235597005504.1073741832.100004572160056&type=1&l=d3cff02ef1

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE