aragorn
Informacje

Czy możliwe są kolejne restrykcje związane z koronawirusem?

Dodano: 30.03.2020

Koronawirus w Polsce doprowadził do zachorowań prawie 2000 osób, z czego ponad 25 osób zmarło. Rząd wprowadził szczególne środki bezpieczeństwa. Nie każdy jednak dostosowuje się do nowych przepisów, co skłania rządzących do ustanawiania jeszcze surowszego prawa.

 

 

"Ten wirus się rozprzestrzenia mimo wprowadzonych restrykcji. Myślę, że te restrykcje będą musiały być jeszcze poważniejsze. Sytuacja jest poważna, czeka nas trudny czas, nie wiadomo kiedy on się skończy. Musimy być wszyscy odpowiedzialni" - powiedział w Polsat News wicepremier Piotr Gliński.

 

Jak podkreślił minister kultury i dziedzictwa narodowego, „izolacja musi być zachowana w sklepach, w miejscach pracy, w środkach komunikacji publicznej”.

 

"Będziemy musieli najprawdopodobniej wprowadzić jeszcze bardziej rygorystyczne, administracyjne przepisy. Musimy wprowadzić obostrzenia administracyjne w miejscach pracy, w sklepach" - powiedział Gliński.

 

Cytowana dzisiaj minister rozwoju Jadwiga Emilewicz również zasugerowała, że obecne przepisy są niewystarczające w walce z koronawirusem. Jak mówiła, niewykluczone są dalsze restrykcje w sklepach, miejscach pracy czy w komunikacji miejskiej. "Rozważane jest wprowadzenie ewentualnych dalszych restrykcji, ale zdecyduje o nich minister zdrowia Łukasz Szumowski" - mówiła Emilewicz

 

Wskazała, że ewentualne ustanawianie nowych zakazów będzie miało związek z tempem przyrostu nowych zachorowań.

 

[aktualizacja 30.03.2020 r.]

We wtorek premier Mateusz Morawiecki ogłosi dodatkowe regulacje w walce z koronawirusem - zapowiedział to szef jego kancelarii Michał Dworczyk.

 

"Po ostatnim weekendzie widać, że należy wzmóc działania na rzecz przestrzegania już wprowadzonych przepisów, ale również trzeba rozważyć wprowadzenie dodatkowych regulacji w walce z koronawirusem" - oświadczył szef KPRM Michał Dworczyk.

 

 

 

Więcej informacji dotyczących wpływu koronawirusa na branżę leśną znajdziesz w serwisie specjalnym - klikając w poniższy link:

KORONAWIRUS W LESIE - SERWIS SPECJALNY

http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/koronawirus_w_lesie_-_serwis_specjalny,4341

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE