prime leasing
Informacje

EKO-LAS już startuje

Dodano: 07.09.2018

Innowacyjne rozwiązania w maszynach i urządzeniach do pracy w lesie, panele dyskusyjne, spotkania z ekspertami oraz emocjonujące zawody, w których wezmą udział najlepsi forwarderzy i drwale – to tylko wybrane pozycje z programu Targów Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS, kóre się dzisiaj rozpoczynają.

 

 

Do dyspozycji zwiedzających jest ponad 120 wystawców, którzy na 25 hektarach prezentują nowatorskie rozwiązania dla branży leśnej. Teren Nadleśnictwa Świebodzin urozmaicają również konferencje, warsztaty, porady, prezentacje sprzętu nowej generacji w czasie pracy.

 

Impreza cieszy się dobrą opinią w branży. W ciągu ostatnich lat ukształtowała się formuła wydarzenia odpowiadająca na potrzeby jego uczestników, która łączy w sobie prezentację sprzętu, dynamiczne pokazy oraz wiedzę – tłumaczy Łukasz Rachubiński, dyrektor projektu.

 

FIRMYLESNE.PL oraz GAZETA LEŚNA na targach

Darmowe porady prawnika przygotowały dla Państwa redakcje dwóch wiodących w Polsce mediów o tematyce leśnej: miesięcznika GAZETA LEŚNA i portalu FIRMYLESNE.pl. Będzie można z nich skorzystać drugiego dnia targów, w sobotę 8 września, na naszym wspólnym stoisku (nr 222).

 

Na pytania naszych Czytelników odpowiadać będzie Łukasz Bąk, prawnik specjalizujący się w obsłudze prawnej firm leśnych, autor wielu artykułów w GAZECIE LEŚNEJ oraz cyklu „Okiem prawnika” na naszym portalu.

 

– Przedsiębiorcy leśni coraz częściej muszą korzystać w prowadzonej działalności z usług prawnych. Zabezpieczają się przed niesolidnymi płatnikami, odwołują od przetargów, wchodzą w spory z ubezpieczycielami, negocjują warunki leasingu. Dlatego w GAZECIE LEŚNEJ i portalu FIRMYLESNE.pl od lat umożliwiamy czytelnikom dostęp do artykułów o tematyce prawnej, a także do bezpłatnych porad – podkreśla Rafał Jajor, prezes wydawnictwa LASMEDIA, wydawcy GAZETY LEŚNEJ i portalu FIRMYLESNE.pl.

 

W czasie całych targów na stoisku GAZETY LEŚNEJ i portalu FIRMYLESNE.pl będzie można też porozmawiać z redaktorami, zaprenumerować gazetę, otrzymać KATALOG MASZYN LEŚNYCH, a także wziąć udział w organizowanych przez obie redakcje konkursach.

 

Złote Medale MTP

Nominowanymi do Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich za innowacyjność, unikatowość i wysoką jakość zostały: pilarka spalinowa STIHL, wyposażona w innowacyjny, elektroniczny system sterowania pracą silnika, sScale – urządzenie do pomiaru i obróbki drewna, uniwersalny rozdrabniacz RBR, który pozwala na pracę w odległości do czterech metrów od osi ciągnika oraz wał trójzębny WT, przeznaczony do upraw na powierzchniach pozrębowych bez konieczności całkowitego uprzątnięcia terenu. Na najbardziej innowacyjny produkt mogą głosować także zwiedzający.

 

Po lesie rowerem?

Targi EKO-LAS to również bogata oferta merytoryczna. Program wydarzeń wzbogacają seminaria oraz panele dyskusyjne. Interesująco zapowiada się konferencja „Drogi leśne – potencjał rozwoju społecznych funkcji lasu”, która odbędzie się dzisiaj, pierwszego dnia targów. Wśród prelegentów pojawi się Wojciech Grochala, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
w Zielonej Górze, Andrzej Czerniak z Katedry Inżynierii Leśnej Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a także Grzegorz Trzciński z Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Ostatni prelegent przybliży tematykę udostępniania dróg leśnych.

 

Radosław Sroga z Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej w Brzegu opowie o leśnych trasach rowerowych. Dodatkowo na stoisku Lasów Państwowych będzie prowadzona edukacja leśna,
w ramach której zostaną zaprezentowane dwie wystawy. Pierwsza z nich - „100 lat munduru polskiego leśnika” poruszy historię leśnictwa, losy leśników polskich na tle tematyki związanej
z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Drugą - „100 lat w życiu drzewa” polecamy osobom zainteresowanym grami i warsztatami edukacyjnymi oraz konkursami o tematyce przyrodniczo-leśnej.

 

Elita wśród drwali i operatorów forowarderów

Wiele pozytywnych emocji wzbudzą III Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów oraz I Drużynowe Mistrzostwa Polski Drwali Szkół Leśnych. Zmaganiom wykwalifikowanych operatorów forwarderów będzie można przyjrzeć się drugiego dnia Targów, 8 września. Do walki stanie kilkunastu uczestników, którzy swoich sił spróbują na maszynach wiodących marek jak John Deere oraz Rottne. Partnerami wydarzenia są Forex Polska oraz Kopa Kamiński, natomiast organizatorami mistrzostw Międzynarodowe Targi Poznańskie, Katedra Techniki Leśnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych im. Mieczysława Wierzbickiego.

 

 

 

Więcej informacji na www.ekolas.mtp.pl

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE