kramp
stihl
Informacje

Ekolodzy zablokowali pracę kolejnego harwestera

Dodano: 30.05.2017

Tym razem do incydentu doszło na terenie Nadleśnictwa Browsk. Ekolodzy z Greenpeace oraz Fundacji Dzika Polska zablokowali pracę harwewtera.

 

 

Jak zapowiadali aktywiści z Greenpeace i Dzikiej Polski, zablokowali oni 30 maja (wtorek) kolejną maszynę leśną pracującą na terenie Puszczy Białowieskiej.

 

 

 

Podobne zdarzenie miało miejsce kilka dni temu, pisaliśmy o nim tutaj:

http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/blokada_wycinki_w_puszczy_bialowieskiej,3728

 

Jak podaje Greenpeace, w miejscu dzisiejszej blokady swoje tereny lęgowe ma dzięcioł trójpalczasty - gatunek chroniony, którego także okres lęgowy właśnie trwa.

 

 

To kolejny etap blokady prac w Nadleśnictwach znajdujących się na terenie Puszczy Białowieskiej.

 

26 maja, na dziesiątkach kłód drzew wyciętych i przygotowanych do wywiezienia z lasu, pojawiły się podobizny Jana Szyszki z napisem „Tu byłem”.

 

 

 - "Twarz Jana Szyszki na wiele lat pozostanie symbolem dewastacji przyrody i braku szacunku dla światowego dziedzictwa przyrodniczego, jakim jest Puszcza Białowieska – powiedział Robert Cyglicki z Greenpeace. Za zgodą i wolą ministra masowa wycinka w Puszczy trwa mimo sezonu lęgowego ptaków, nawet w starych, najcenniejszych przyrodniczo fragmentach lasu. Zarówno żywe jak i martwe drzewa są wycinane i wywożone z Puszczy w celach komercyjnych. Działania te nie wiążą się z koniecznością zapewnienia turystom bezpieczeństwa, są za to kolejnym etapem przekształcania Puszczy w plantację desek".

 

 

Twarz ministra Szyszki pojawiła się na ściętych drzewach także w Nadleśnictwie Browsk, w okolicy, w której w ostatnich dniach pracowały maszyny leśne.

 

 

Źródło i zdjęcia: greenpeace.org

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE