silvapol
Informacje

Interesy Obajtków c.d.

Dodano: 18.03.2021

- Mam nadzieję, że nie zaingerujecie w moje kwestie finansowe, bo tego nie podaruję. Bo ja 14 lat tutaj ciężko pracuję, po to żebyście państwo tutaj happeningi robili, okłamywali ludzi, grzmiał Bartłomiej Obajtek, szef RDLP w Gdańsku.

 

 

 

O sprawie Konferencji prasowych Posłów KO informowaliśmy tutaj:

http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/obajtek_ukrywal_wille_aktualizacja,4709

 

Jak podaje OKO.press, brat obecnego prezesa Orlenu, od lat łączy posadę w Lasach Państwowych z prowadzeniem działalności gospodarczej na wielu polach. Istotną rolę w tych biznesach odgrywają nieruchomości „krążące” w rodzinie.

 

Dyrektor RDLP stał się właścicielem pensjonatu w Kopalinie, kupił i odsprzedał swojemu bratu (prezesowi PKN Orlen - przyp. red.) tzw. neodworek w Sasinie, dostał od brata ziemię w Łężkowicach, gdzie wybudował rezydencję i spowrotem oddał ją bratu.

 

Aktualnie poza pracą w LP i prowadzniem restauracji „Szlacheckie Gniazdo”, wynajmuje także domki letniskowe na należącej do brata działce w Kopalinie, a jego bliska przyjaciółka prowadzi pensjonat w Łebie, który w ubiegłym roku kupił Daniel Obajtek - wylicza OKO.press.

 

Nieruchomości to nie wszystko. Co najmniej od 2011 roku (wcześniejsze dane nie są dostępne w publicznym rejestrze) prowadził Biuro Projektowe i Geodezyjne “Nord Pro-Geo”, które zajmowało się usługami związanymi z leśnictwem, geodezją, geoinformatyką, doradztwem w zakresie architektury i urbanistyki oraz organizację szkoleń w tych dziedzinach. Druga działalność to biuro nieruchomości Profhouse. Dodatkowo projektowało też budynki mieszkalne i usługowe.

 

W 2019 r. wojewoda pomorski powołał go, jako przedstawiciela organizacji pozarządowych, do rady nadzorczej wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska. Za pracę w radzie dostaje dodatkowe kilka tys. zł.

 

 

 

Źródło: OKO.press

fot. szlacheckiegniazdo.eu

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE