valtra
Elmia Wood 2017
Informacje

IX Mistrzostwa Polski Szkół w umiejętnościach leśnych - relacja

Dodano: 25.04.2017

W dniach 20-23 kwietnia w Starościnie odbyła się 9 już edycja Mistrzostw Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych. Poczytajcie i obejrzyjcie relację z zawodów.

 

 

Zawody obejmowały całość wiedzy i umiejętności leśnych i trwały 3 dni podczas których przeprowadzonych zostało 21 konkurencji, w tym 5 z użyciem pilarek.

 

Tak jak zawsze wystartowały wszystkie reprezentacje szkół leśnych, których organem prowadzącym jest Minister Środowiska (tj. gospodarz Tl Starościn, ZSL Goraj, TL Milicz, TL Białowieża, TL Warcino, ZSLiE Brynek, ZSL Zagnańsk, TL Tuchola, ZSL Rogoziniec, ZSL Lesko i ZSL Biłgoraj) oraz zespół ZSL z Rucianego-Nidy.

 

Honorowy Patronat nad mistrzostwami objął m.in.Pan Sławomir Wencel, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, zaś patronat medialny TVP3 oraz Gazeta Lubuska.

 

Klasyfikacja końcowa zawodów:

 

W kategorii zespołowy „Mistrz Polski”:

1. TL Starościn

2. TL Tuchola

3. TL Milicz

 

W kategorii bieg leśnika (zespołowo):

1. TL Starościn

2. ZSL Goraj

3. TL Warcino

 

W kategorii praca pilarką (zespołowo):

1. ZSL Lesko

2. TL Milicz

3. TL Tuchola

 

W kategorii indywidualny „Mistrz Polski” w pracy pilarką:

1. Piotr Trocha – TL Milicz

2. Łukasz Serdeczny – ZSL Lesko

3. Mateusz Izdebski – ZSL Lesko

 

W kategorii indywidualnej – ścinka drzew:

1. Paweł Sudoł – ZSL Lesko

2. Dawid Januszewicz – TL Starościn

3. Adrian Piłat – ZSL Zagnańsk

 

W kategorii indywidualnej – zmiana łańcucha tnącego:

1. Mateusz Izdebski – ZSL Lesko

2. Kacper Bachorowicz - TL Milicz

3. Ireneusz Chudy – ZSL Biłgoraj

 

W kategorii indywidualnej – przerzynka kombinacyjna (złożona):

1. Mateusz Izdebski – ZSL Lesko

2. Kacper Bachorowicz - TL Milicz

3. Igor Ostromecki – TL Starościn

 

W kategorii indywidualnej – przerzynka precyzyjna:

1. Maciej Sosnowski – TL Tuchola

2. Paweł Sudoł – ZSL Lesko

3. Patryk Dworakowski – ZSL Ruciane-Nida

 

W kategorii indywidualnej – okrzesywanie:

1. Dawid Plata – TL Tuchola

2. Piotr Trocha – TL Milicz

3. Łukasz Serdeczny- ZSL Lesko

 

Zwycięzca zawodów, czyli Technikum Leśne w Starościnie będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy w umiejętnościach leśnych w Szwajcarii.

 

Mistrzostwom towarzyszyły dodatkowe imprezy takie jak pokaz broni z XIX i XXw. (m.in. z okresu wojny secesyjnej w USA oraz I i II WŚ) ze zbiorów p. Wojciecha Pokrzywki; wystawa bonsai oraz pokaz ich formowania w wykonaniu Alfreda i Jacka Rostkowskich.

 

Obejrzyj galerię z zawodów klikajac TUTAJ

 

Damian Utracki

TL Starościn

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE