proml
Informacje

Kanada. 3 miliardy dolarów na sektor leśny

Dodano: 28.12.2020

Sektor leśny gospodarki Kanady otrzymał 3 miliardy dolarów w ramach aktualizacji budżetu. Krajowe stowarzyszenie leśne twierdzi, że skupiając się głównie na zarządzaniu ekologicznym, wciąż istnieją możliwości dalszego rozwoju w branży, zwłaszcza jeśli chodzi o biogospodarkę.

 

 

W wydatkach stymulacyjnych uwzględniono pieniądze na „rozwiązania klimatyczne oparte na przyrodzie”. Począwszy od roku 2021 albo 2022, rząd przez 10 kolejnych lat przeznaczy 3,16 miliarda dolarów na Natural Resources Canada (NRCan) oraz na współpracę z prowincjami, terytoriami, organizacjami pozarządowymi, samorządami i społecznościami tubylczymi w celu zasadzenia dwóch miliardów drzew. Kolejne 30,6 miliona dolarów trafi do prowincji i terytoriów, aby zrównoważyć koszty związane ze środkami bezpieczeństwa wobec COVID-19 dla małych i średnich przedsiębiorstw w sektorze leśnym, w tym sadzenia drzew. Począwszy od 2021 roku, rząd planuje przeznaczyć do 631 milionów dolarów w ciągu 10 lat na ułatwienie odbudowy ekosystemów, ochrony przyrody i zarządzania zasobami kanadyjskich łąk, mokradeł i torfowisk.

 

- Sadzenie drzew to dopiero początek ważnej pracy w naszym sektorze, mówi w oświadczeniu Derek Nighbor, prezes Stowarzyszenia Produktów Leśnych Kanady (FPAC). - Nasza branża ma 140 gotowych do realizacji projektów inwestycyjnych w całym kraju - o wartości ponad 1,5 miliarda dolarów. Projekty te mogą zabezpieczyć i rozwinąć kanadyjskie miejsca pracy i przyspieszyć przejście do gospodarki o zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 r., mówi Nighbor.

 

Wśród innych ważnych wydarzeń był plan zwiększenia dopłaty do wynagrodzeń w nagłych wypadkach (CEWS) z 65% do 75% od 20 grudnia 2020 r. Do 13 marca 2021 r. Ta korekta ma miejsce po tym, jak rząd przedłużył już okres CEWS do czerwca 2021 r.

 

Dotacja do wynagrodzeń obejmuje wszystkie firmy, które doświadczyły spadku przychodów, oraz dopłatę wyrównawczą do wynagrodzeń dla pracodawców najbardziej dotkniętych pandemią. W okresie kwalifikacyjnym podstawowa dotacja pozostałaby na poziomie 40%, a maksymalna dopłata do wynagrodzenia wzrosłaby do 35%. Dostępna jest również ulga podatkowa z tytułu pracy w domu w wysokości do 400 USD, aby pomóc poszkodowanym pracownikom.

 

 

 

Źródło: www.woodbusiness.ca

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE