mdl witkowski
Informacje

Kiedy będzie można wejść do lasów?

Dodano: 16.04.2020

- Na pewno decyzja o otwarciu lasów będzie pierwszą z decyzji w ramach powrotu do nowego reżimu sanitarnego, czy odmrażania gospodarki powiedział w rozmowie z PAP Michał Woś, Minister Środowiska.

 

 

Minister zastrzegł, że mówimy teraz o nowym reżimie sanitarnym, "bo życie przez najbliższy czas już nie będzie takie samo jak w styczniu czy lutym tego roku".

 

Woś zaznaczył także, że samo otwarcie lasów "nie powoduje zdjęcia niektórych restrykcji, które będą tam obowiązywały".

 

Jak mówił, "zostanie zdjęty zakaz wstępu do lasów, natomiast pozostanie zamknięta infrastruktura towarzysząca - edukacyjno-turystyczna, typu specjalne ścieżki edukacyjne czy wiaty, miejsca biwakowe, ale też parkingi. Natomiast sam wstęp do lasu będzie możliwy." (...)

 

Dzisiaj (czwartek, 16.04.br.) wicepremier Jacek Sasin na antenie radia RMF FM wskazał, że wstęp do lasu może zostać przywrócony od poniedziałku 20 kwietnia br.

 

- Myślę, że w pierwszej kolejności - już od najbliższego poniedziałku, możemy się spodziewać otwarcia lasów, skwerów, terenów zielonych bulwarów, czyli tam gdzie moglibyśmy zażywać aktywności na świeżym powietrzu, powiedział Sasin.

 

 

 

 

Więcej informacji dotyczących wpływu koronawirusa na branżę leśną znajdziesz w serwisie specjalnym - klikając w poniższy link:

KORONAWIRUS W LESIE - SERWIS SPECJALNY

http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/koronawirus_w_lesie_-_serwis_specjalny,4341

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE