Targi Kielce
Rakowski
Informacje

Konferencja drogowa w Dobieszkowie

Dodano: 26.05.2017

26 maja w Hotelu Dobieszków leśnicy z całego kraju uczestniczyli w Konferencji drogowej zorganizowanej przez GAZETĘ LEŚNĄ, pt. "Drogi leśne - technologie i maszyny w praktyce".

 

 

To kolejna Konferencja z serii „Międzybranżowych Spotkań Ekspertów”.

 

Zgromadzeni goście reprezentowali leśników, urzędy gmin, (zamawiających budowę dróg), firmy usługowe (wykonawców), oraz dostarczycieli sprzętu, a także technologii.

 

Konferencję rozpoczął  Rafał Jajor, redaktor naczelny GAZETY LEŚNEJ, witając zgromadzonych gości. Następnie z ciekawym wykładem wystąpił dr hab. inż. Grzegorz Trzciński, z Katedry Użytkowania Lasu SGGW. W referacie pt. „Konstrukcje nawierzchni dróg leśnych w zmiennych warunkach terenowych - technologie i materiały” prelegent omówił w dużym stopniu błędy popełniane podczas projektowania i wykonywania dróg leśnych.

 

Kolejnymi mówcami na Konferencji w Dobieszkowie byli: Piotr Młynarczyk, Naczelnik Wydziału Infrastruktury Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych z referatem pt.: „Kierunki rozwoju infrastruktury drogowej w Lasach Państwowych”, oraz Arkadiusz Kuliberda, Naczelnik Wydziału Rozwoju i Innowacji Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi z wykładem pt.: „Drogownictwo leśne na terenie RDLP w Łodzi”.

 

Następnie głos zabrały firmy partnerujące Konferencji: Cemex (partner główny), Alians Trade, Bobcat, Caterpillar, OTL Jarocin, Mista, Pietrucha, Utech.

 

O godzinie 15.00 wszyscy udali się na pokaz maszyn w praktyce. Każdy mógł zobaczyć prezentowany sprzęt, porozmawiać, zapoznać się z ofertą goszczących firm, a także z bliska przekonać się jak wyglada praca maszynami roboczymi.

 

Konferencja zakończyła się po godz. 16.00.

 

Organizatorom udało się zgromadzić ponad 120 osób.

 

Patronat honorowy nad Konferencją drogową sprawował Dariusz Pieniak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne edycje Konferencji z serii "Międzybranżowych Spotkań Ekspertów".

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE