husqvarna
Informacje

Konieczny dyrektorem w Poznaniu

Dodano: 02.08.2021

Andrzej Konieczny został dyrektorem RDLP w Poznaniu. 2 sierpnia nowego dyrektora mianował i przedstawił w Poznaniu Józef Kubica, p.o. dyrektor generalny LP.

Kilka dni wcześniej ze stanowiska dyrektora RDLP w Poznaniu odwołany został Jan Banacki, który kierował tą jednostką od maja 2020 r. Banacki powołany był wówczas właśnie przez Andrzeja Koniecznego, ówczesnego dyrektora generalnego LP.

 

Czytaj: Zmiany w RDLP w Poznaniu

 

Okoliczności powołania Banackiego przez Koniecznego były nietypowe: Banacki został dyrektorem po tym, jak przez jeden dzień stanowisko to piastowała, także powołana przez Koniecznego, Ewa Jedlikowska z Solidarnej Polski. Jak się okazało, Jedlikowska została powołana pomimo braku wymaganych kwalifikacji i po dniu urzędowania zrezygnowała ze stanowiska. Wówczas powołany został Banacki.

 

Czytaj: Nowi dyrektorzy RDLP

Andrzej Konieczny piastował stanowisko dyrektora generalnego LP od stycznia 2018 roku do kwietnia 2021 r. Zastąpił go Józef Kubica z Solidarnej Polski.


Czytaj: Zmiany na stanowisku dyrektora generalnego LP

Konieczny odszedł z DGLP w nieprzyjemnej atmosferze. Media zarzuciły mu, iż kupił od LP dom, zmieniając wcześniej przepisy tak, by móc skorzystać z prawa wykupu i zniżki dla pracowników LP.

 

Czytaj: Media ogólnopolskie piszą o dyrektorze LP

Jak podaje RDLP w Poznaniu na swojej stronie internetowej, Konieczny jest 19 dyrektorem tej jednostki w jej 100-letniej historii. Nie wiemy, czy wliczono w to Ewę Jedlikowską.

 

Na zdjęciu: Józef Kubica (z lewej) podczas mianowania Andrzeja Koniecznego na dyrektora RDLP w Poznaniu

Zdjęcie: RDLP w Poznaniu

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE