Kirdzik
xleasing
Informacje

Mistrzostwa Polski Strażaków STIHL TIMBERSPORTS® - relacja

Dodano: 20.07.2017

15 lipca w ostródzkim amfiteatrze odbyły się Mistrzostwa Polski STIHL TIMBERSPORTS® 2017. Przed żywiołowo reagującą publicznością walczyło 12 najlepszych zawodników w kraju, specjalizujących się w cięciu i rąbaniu drewna na czas.

 

 

Wszyscy z nich są członkami Ochotniczej Straży Pożarnej. Mistrz został wyłoniony po ostatniej konkurencji – niezwykle widowiskowej konkurencji Hot Saw- polegającej na odcięciu 3 krążków drewna („cookies") przy pomocy potężnej piły spalinowej o mocy 80 KM.

 

Tytuł mistrzowski trafił ostatecznie do Arkadiusza Drozdka z Zielonej Góry. "Nie było łatwo, widać że chłopcy sporo trenowali od ostatnich mistrzostw, ale udało się zdobyć tytuł i to jest najważniejsze. Dziękuję za gorący doping publiczności zgromadzonej w ostródzkim Amfiteatrze" – mówi zadowolony ze zwycięstwa Drozdek, który tytuł Mistrza Polski STIHL TIMBERSPORTS® zdobył po raz dziewiąty.

 

Drugie miejsce zajął Krystian Kaczmarek z miejscowości Ostoje, uzyskując najlepszy czas w konkurencji Single Buck. Na podium stanął także Jacek Groenwald - Mistrz Polski z roku 2016.

 

Podsumowuje on tegoroczne zawody krótko "Poziom naszych zawodów zdecydowanie rośnie, czuć to głównie w mięśniach (śmiech). Zabawa była jak zwykle wspaniała, dziękuję wszystkim konkurentom i publiczności za świetną atmosferę, bo bez tego takie wydarzenie nie istnieje".

 
 

Przebieg Mistrzostw Polski STIHL TIMBERSPORTS®

 

Mistrzem Polski STIHL TIMBERSPORTS® zostaje zawodnik, który zgromadzi największą liczbę punktów we wszystkich sześciu rozgrywanych w trakcie wydarzenia konkurencjach.

 

Podczas zawodów w Ostródzie, w pierwszej rundzie walczyło 12 zawodników, mierząc się w następujących konkurencjach: Underhand Chop (siekiera), Stock Saw (pilarka) i Standing Block Chop (siekiera).

 

Do drugiej rundy awansowało 8 zawodników z najlepszymi wynikami. W kolejnym etapie musieli zmierzyć się w konkurencjach Single Buck (piła ręczna) i Springboard (siekiera).

 

6 najlepszych zawodników przeszło do trzeciej i finałowej rundy, w której każdy z nich musiał poradzić sobie z 80-konną potężną piłą spalinową Hot Saw.

 

To właśnie ta konkurencja wzbudza największe emocje i nie inaczej było tym razem. Gdy ucichł już ryk potężnych silników, zwycięzca był tylko jeden – Arkadiusz Drozdek.

 

Prawie 1500 kibiców

Mistrzostwa Polski zgromadziły na trybunach ostródzkiego amfiteatru ponad 1500 kibiców. Były to już 14. zawody tej rangi w naszym kraju. Pierwszy raz miały one miejsce w 2003 roku, natomiast w 2015 roku Polska była gospodarzem finałów Mistrzostw Świata.

 

 

 

 

Źródło: www.stihl.pl

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE