prime leasing
Informacje

Mistrzostwa Stihl Timbersports za nami

Dodano: 16.09.2019

Broniący tytułu dwunastokrotny mistrz Polski Arkadiusz Drozdek tym razem stanął na najniższym stopniu podium, a triumfował po raz pierwszy Michał Dubicki.

 

 

Michał Dubicki był najwszechstronniejszym drwalem, który pięć z sześciu konkurencji zakończył na pierwszym lub drugim miejscu i to pozwoliło mu po raz pierwszy w karierze sięgnąć po krajowy czempionat.

 

Zażarta walka trwała jednak do samego końca ? po zajęciu drugiego miejsca w Springboardzie (najtrudniejsza technicznie konkurencja, polegająca na wyrąbaniu w pniu kieszeni, zamontowaniu w nich desek po których zawodnik wspina się na wysokość 2,7 metra, i przerąbaniu stojącej tam kłody) Dubicki musiał zająć w Hot Saw pierwsze lub drugie miejsce, aby zagwarantować sobie premierowe mistrzostwo Polski.

 

- W ostatnich dwóch latach rywalizowałem z najlepszymi na świecie w zawodach Champions Trophy, więc znam smak walki do ostatniej drzazgi. Bardzo się cieszę, że w ostatniej konkurencji wyłączyłem emocje i wykonałem wszystko perfekcyjnie, osiągając najlepszy czas. Dopiero w tym momencie mogłem się rozluźnić i ucieszyć. Dziękuję rywalom za zaciętą walkę we wszystkich konkurencjach, to oni pomagają mi wznieść się na wyżyny możliwości ? mówił uradowany Michał Dubicki, który w nagrodę będzie reprezentował Polskę w listopadowych Mistrzostwach Świata STIHL TIMBERSPORTS? w Pradze.

 

Chociaż Dubicki był postrzegany jako jeden z najlepszych polskich drwali, jego triumf to niespodzianka. Faworytem był broniący tytułu Arkadiusz Drozdek, dwunastokrotny mistrz Polski i dominator na krajowej arenie. Tym razem musiał uznać wyższość Dubickiego oraz Krystiana Kaczmarka, który został wicemistrzem.

 

Klasyfikacja końcowa XVI Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS:

1. Michał Dubicki (76 pkt)

2. Krystian Kaczmarek (66 pkt)

3. Arkadiusz Drozdek (60 pkt)

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE