serafin
Informacje

Nadrenia Północna-Westfalia ogranicza wycinkę świerka

Dodano: 30.10.2020

Rząd Nadrenii Północnej-Westfalii zdecydował o wprowadzeniu w życie ustawy mającej stabilizować rynek drewna okrągłego i wspomóc gospodarkę leśną poprzez ograniczenie wycinki świerków i dodatkowe środki pieniężne.

 

 

Minister rolnictwa Heinen-Esser opisał inicjatywę Nadrenii Północnej-Westfalii jako kolejny wkład w zarządzanie szkodami wywołanymi przez kornika. Jak mówi minister, - Zwiększyliśmy już fundusze, udostępniliśmy specjalne środki i opracowaliśmy koncepcje poprawy sytuacji w lasach. Teraz chcemy również uruchomić mechanizm wspomagania gospodarki leśnej.

 

Jednym z planów jest także ogólnokrajowe, tymczasowe ograniczenie wycinki zdrowych świerków do 70% w porównaniu z normalną wycinką do 30 września 2022 r. (Za wycinkę normalną, porównawczą mają być uznane lata 2013 – 2017). Ograniczając wycinkę zdrowych świerków, tworzone są dodatkowe możliwości wycinki zaatakowanych drzew i zwiększenie sprzedaży uszkodzonego drewna.

 

Jednocześnie taki dekret umożliwia sprzedawcom drewna ubieganie się o obniżone stawki podatku dochodowego za uszkodzone drewno z ich lasów. 

 

 

 

 

 

Źródło: forstpraxis.de

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE