proml
Informacje

Nowe rozwiązania w tarczy antykryzysowej

Dodano: 21.04.2020

"Nie da się uniknąć sztormu, ale chcemy, by polskie firmy przeszły przez ten czas bezpiecznie" – oświadczył premier Mateusz Morawiecki na wtorkowej konferencji prasowej podsumowującej rozwiązania do tej pory wprowadzone przez tarczę antykryzysową.

 

 

"Musimy dziś zreorganizować porządek gospodarczy, również w Europie. Nie ma dzisiaj ważniejszego zadania niż drugi plan Marshalla, który ma pozwolić nam nie tylko ocalić miejsca pracy, ale wznieść się na wyższy poziom gospodarczy po kryzysie" – dodał szef rządu.

 

"To nie jest czas na oszczędzanie. Dzisiaj jest czas na wielkie budżety w Unii Europejskiej. Potrzebujemy setek miliardów euro na odtworzenie miejsc pracy, na zrekonstruowanie całej gospodarki UE" – mówił Mateusz Morawiecki.

 

Wicepremier Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że do piątku rząd przedstawi kolejną odsłonę tarczy antykryzysowej, w której pojawi się kilka elementów:

 

fundusz dopłat do oprocentowania Banku Gospodarstwa Krajowego (przedsiębiorcy, którzy utracili płynność bądź są tym zagrożeni będą mogli sięgnąć po taki wsparcie. BGK dopłaci do odsetek z budżetu państwa; w tym roku przeznaczone zostanie na niego 270 mln zł, w kolejnym roku podobna kwota);

 

– zmiany dotyczące zamówień publicznych, w tym rozwiązania poprawiające płynność finansową dla wykonawców,

 

– ochrona firm przed przejęciami przez obcy kapitał na wzór rozwiązania niemieckiego;

 

– wsparcie budżetów samorządów, które mają obecnie mniejsze wpływy z podatków - poluzowanie reguły finansowej, będą mogły się zadłużać. Co druga złotówka z dochodów gospodarki nieruchomościami Skarbu Państwa będzie trafiać do budżetu samorządów;

– zmiany w prawie pracy.

 

Minister rozwoju zapowiedziała też na wtorkowej konferencji, że produkty kredytowe z tarczy finansowej mają być gotowe w drugiej połowie maja, a w ciągu najbliższych trzech tygodni powinna nastąpić związana z tym emisja obligacji przez PFR.

 

 

 

Więcej informacji dotyczących wpływu koronawirusa na branżę leśną znajdziesz w serwisie specjalnym - klikając w poniższy link:

KORONAWIRUS W LESIE - SERWIS SPECJALNY

http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/koronawirus_w_lesie_-_serwis_specjalny,4341

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE