waryński
Informacje

Nowy dealer i filia marki Logset

Dodano: 21.01.2020

Producent maszyn leśnych Logset Oy i dealer Logset Paraná Equipamentos S.A. (Pesa Cat) podpisali nową umowę z dealerem w Curitiba w Brazylii. W nowej umowie dealerskiej obszar sprzedaży Pesa Cat został poszerzony o dwa nowe stany w Brazylii: Mato Grosso do Sul i Sao Paulo. Pesa Cat zajmuje się również sprzedażą w Rio Grande do Sul, Santa Catarina i Paranán.

 

 

Współpraca między Logset i Pesa Cat rozpoczęła się dwa lata temu i ciągle się pogłębia. Dzięki nowej umowie firmy mogą efektywniej rozszerzać swoją działalność na maszyny do pozyskania drewna eukaliptusowego.

 

Pesa Cat instaluje głowice harwesterów Logset we własnych gąsienicowych maszynach PTH 18. Oprócz tego oczywiście są oferowane forwardery i harwestery Logset. ? Kombajn hybrydowy Logset 8H GTE, który został wprowadzony na rynek w tym roku przez firmę Logset, zwrócił wiele uwagi w brazylijskich firmach leśnych. Jeszcze tej zimy planujemy wysłać pierwszy hybrydowy kombajn do Brazylii, mówi prezes zarządu Tapio Nikkanen.

 

W Szwecji zaś Fiński producent otworzył 2 grudnia zeszłego roku nowy punkt dystrybucyjny. Od chwili założenia firmy (czyli od 1992 roku) maszyny w Szwecji były sprzedawane przez lokalnych dealerów. Na stanowisko menadżera sprzedaży został zatrudniony 32-letni Andreas From, który w ciągu ostatnich czterech lat zajmował się sprzedażą maszyn konkurencyjnej marki.

 

- Zawsze interesowałem się maszynami. Chcę dać firmie Logset szansę, na którą moim zdaniem zasługują te maszyny i zwiększyć ich sprzedaż w Szwecji i Danii, mówi From.

 

Dyrektor sprzedaży Logset na Europę Mikko Laurila mówi, że nowa inwestycja na rynku sąsiednim do macierzystego to naturalny krok: - Szwecja jest znaczącym obszarem rynku zlokalizowanym blisko nas. Mamy już kilku klientów w Szwecji i istnieje tam zapotrzebowanie na nasze maszyny. Utworzenie nowego punktu dystrybucji jest także zgodne z naszą strategią: być blisko naszych klientów i wspierać naszych dealerów.

 

 

 

Źródło: logset.com

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE