fortech serwis
Informacje

Odroczenie badań UDT cz. 2

Dodano: 02.04.2020

Przedsiębiorcy leśni będą się mogli starać o odroczenie terminu wykonania badań technicznych żurawi leśnych.

 

 

Taką możliwość wprowadza przyjęta 31.03 tarcza antykryzysowa. Już dziś (2.04) do końca dnia na stronie Urzędu Nadzoru technicznego mają się pojawić wzory formularzy oświadczenia i wniosku o odroczenie.

 

– Można będzie je składać u dyrektorów właściwych oddziałów dozoru technicznego również drogą elektroniczną – mówi GAZECIE LEŚNEJ Maciej Zagrobelny rzecznik UDT. Urząd poinformuje na swojej stronie, na jaki adres email będzie można przekazywać zeskanowane dokumenty.

 

Zgodnie z nowym rozporządzeniem termin badania technicznego może zostać odroczony na okres nie dłuższy niż 6 miesięcy „pod warunkiem, że eksploatujący złoży oświadczenie, że od dnia przeprowadzenia ostatniego badania urządzenia technicznego nie wprowadzono zmian dotyczących eksploatacji urządzenia technicznego oraz, że jego dalsza eksploatacja, w ocenie eksploatującego, nie stwarza zagrożenia dla życia lub zdrowia ludzkiego oraz mienia i środowiska”.

 

Zgodnie z nowymi przepisami „Organ właściwej jednostki dozoru technicznego, do którego wpłynął wniosek oraz oświadczenie, może dokonywać wezwań do uzupełnienia”.

 

Poznaj szczegóły tarczy antykryzysowej:

http://orka.sejm.gov.pl/opinie9.nsf/nazwa/299_u/$file/299_u.pdf

 

 

 

Więcej informacji dotyczących wpływu koronawirusa na branżę leśną znajdziesz w serwisie specjalnym - klikając w poniższy link:

KORONAWIRUS W LESIE - SERWIS SPECJALNY

http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/koronawirus_w_lesie_-_serwis_specjalny,4341

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE