valtra
Informacje

Pilarka Stihl MS500i

Dodano: 10.09.2019

W miniony piątek (6 września br.) w Warszawie, swoją polską premierę miała pilarka Stihl MS500i.

 

 

 Co oferuje nam nowa pilarka?

 

Technologia STIHL Injection

Zainstalowane w MS 500i czujniki mierzą ciśnienie atmosferyczne, temperaturę wewnętrzną i zewnętrzną oraz przekazują informacje do sterownika. Ten z kolei może na podstawie ustalonych wartości optymalnie określić ilość paliwa i czas zapłonu. W rezultacie dozowanie paliwa jest realizowane poprzez odpowiednie otwarcie i zamknięcie zaworu. System na bieżąco dostosowuje się do warunków pracy już od pierwszego skoku tłoka w silniku. W efekcie paliwo jest dozowane w sposób optymalny, zapewniając elastyczną reakcję silnika na dodanie gazu podczas pracy.

 

Lekkość połączona z ergonomią

Dzięki lekkiej i dopracowanej konstrukcji STIHL MS 500i z pojemnością skokową 79,2 cm3 jest najlżejszą pilarką łańcuchową w swojej klasie. Mniejsza wysokość konstrukcyjna i redukcja ciężaru to kwestie, które zostały uwzględnione przy tworzeniu nowego koła zamachowego. Lepsza charakterystyka wychylania, którą udało się uzyskać dzięki mniejszym siłom odśrodkowym, w znacznym stopniu ułatwia okrzesywanie.

 

- Nowa konstrukcja sprzyja energooszczędnej i ergonomicznej pracy. Wyróżnia ją lekka pokrywa koła napędowego, kompaktowy silnik, koło zamachowe o niższej wysokości i lżejszy wał korbowy dostosowany do niewielkiego ciężaru koła zamachowego. Wszystko to znacznie zwiększa komfort pracy ? podkreśla Jacek Henschke, ekspert firmy Stihl.

 

Urządzenie wyróżnia się także niespotykanym dotychczas, wyjątkowo korzystnym stosunkiem ciężaru do mocy. Dzięki swojej lekkiej konstrukcji w modelu MS 500i wynosi on tylko 1,24 kg/kW.

 

Cena nowej pilarki Stihl to 5999 zł.

 

 

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE