woodpecker
Informacje

Podwyższenie stawki VAT na drewno kominkowe przełożone

Dodano: 28.03.2020

Ministerstwo Finansów poinformowało, że w związku z trudną sytuacją gospodarczą związaną z epidemią koronawirusa, termin obowiązywania ustawy został przesunięty z 1 kwietnia na 1. lipca 2020 r.

 

 

W związku z powyższym, do 30. czerwca będą stosowane dotychczasowe przepisy ustawy o VAT i przepisy wykonawcze jej dotyczące. Do tego czasu sprzedaż drewna kominkowego pozostaje objęta stawką VAT równą 8%.

 

„Ministerstwo chce, by firmy nie musiały martwić się nowymi obowiązkami w tym trudnym dla nich czasie” – jak informuje Minister finansów Tadeusz Kościński

 

Jednak z dniem 1. lipca 2020 r. wejdzie w życie nowelizacja ustawy o VAT związana z ujednoliceniem stawek VAT dla produktów i usług znajdujących się w jednym dziale CN.

 

Dlatego też od 1. lipca 2020 r. drewno opałowe zostanie objęte stawką podstawową w wysokości 23%. Oznacza to, że u sprzedawców którzy stosowali dotychczas obniżoną stawkę drewno opałowe podrożeje o 15%.

 

 

 

Więcej informacji dotyczących wpływu koronawirusa na branżę leśną znajdziesz w serwisie specjalnym - klikając w poniższy link:

KORONAWIRUS W LESIE - SERWIS SPECJALNY

http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/koronawirus_w_lesie_-_serwis_specjalny,4341

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE