serafin
Informacje

Postulaty PZPL w imieniu przedsiębiorców leśnych w dobie koronawirusa

Dodano: 20.03.2020

Zarząd Polskiego Zwiazku Pracodawców Leśnych podczas posiedzenie opracował najważniejsze w obecnej, trudnej sytuacji postulaty do Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, które od razu dziś rano (20.03) zostały przekazane do DGLP w Warszawie.

 

Postulaty te mają pomóc przetrwać firmom leśnym, które aktualnie borykają się z problemami wywołanymi pandemią koronawirusa. Oto postulaty:

 

  • zapłacenie firmom leśnym za wszystkie prace już wykonane. Odebranie zerwanego drewna i zapłacenie za pozyskanie i zrywkę, zlecenie zrywki drewna już pozyskanego i leżącego na lesie lub zapłacenie za dokonane pozyskanie. Mamy sygnały z terenu o wstrzymywaniu odbiórek lub zrywki.

 

  • zlecanie firmom leśnym przez nadleśnictwa jak największej ilości prac hodowlanych lub wszystkich poza wstrzymanym pozyskaniem. Chodzi o to, by firmy te miały jakiekolwiek przychody pozwalające na utrzymanie pracowników. Utrzymanie zleceń dla zuli to sprawa kluczowa.

 

  • możliwość skrócenia terminu płatności za usługi. Wychodząc na przeciw trudnościom dopuszczamy też rozwiązanie, gdzie nadleśnictwo przeciwnie - wydłuży termin płatności za prace hodowlane, ale dzięki temu prace te zostaną zlecone, a opłacone np. po 60 dniach. Najważniejsze jest utrzymanie ciągłości pracy firm.

 

  • zahamowanie pracy maszyn należących do LP i skierowanie ew. tych prac do firm leśnych.

 

  • dopuszczenie wszędzie gdzie to możliwe mechanizacji prac.

 

  • nie naliczanie kar za opóźnienia w wykonaniu prac. Nie tylko teraz, ale także w sytuacji, gdy pozyskanie ruszy i będzie bardzo duży natłok pracy (na co wszyscy liczymy).

 

 

 

Źródło: PZPL

 

 

Więcej informacji dotyczących wpływu koronawirusa na branżę leśną znajdziesz w serwisie specjalnym - klikając w poniższy link:

KORONAWIRUS W LESIE - SERWIS SPECJALNY

http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/koronawirus_w_lesie_-_serwis_specjalny,4341

 

 

 

 

Komentarze (1)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Mirosław D... Dodano 21.03.2020

Witam,nie będzie natłoku pracy bez koronawirusa pozyskanie wstrzymywano nadmiar surowca z Niemiec i Czech ,prace hodowlane zostaną ograniczone do min. maszyny OTL będą nadal ciąć i to będzie wystarczające pozyskanie a Zule sobie radźcie sami, oczywiście poradzą tylko drastycznie spodnie... [więcej]

Witam,nie będzie natłoku pracy bez koronawirusa pozyskanie wstrzymywano nadmiar surowca z Niemiec i Czech ,prace hodowlane zostaną ograniczone do min. maszyny OTL będą nadal ciąć i to będzie wystarczające pozyskanie a Zule sobie radźcie sami, oczywiście poradzą tylko drastycznie spodnie zatrudnienie i tak zostanie będą małe kilku osobowe duże z maszynami na kredyt popadają ?

Dodaj odpowiedźX

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE