nokian
xleasing
Informacje

Powstał Polski Związek Pracodawców Leśnych

Dodano: 08.11.2018

Powstała nowa organizacja zrzeszająca przedsiębiorców leśnych – Polski Związek Pracodawców Leśnych (PZPL). To pierwsza taka formacja w branży działająca na podstawie odrębnej ustawy regulującej działalność związków pracodawców.

 


Spotkanie założycielskie związku odbyło się 5 października w Dobieszkowie pod Łodzią.

 

PZPL to związek pracodawców, jego status prawny jest podobny np. do takich organizacji pracodawców jak BCC czy Lewiatan. Podczas zebrania założycielskiego wybrano władze. Prezesem
został Wojciech Wójtowicz, w skład zarządu związku weszli również Jacek Broniewicz (wiceprezes), Marta Ucinek, Lucjan Długosiewicz i Dominik Kurowiak.


Wybrano także członków Komisji Rewizyjnej i Komisji Etyki. PZPL zrzesza przedsiębiorców będących pracodawcami i prowadzących działalność gospodarczą w zakresie szeroko rozumianego leśnictwa. Do podstawowych celów związku należy ochrona praw i interesów społecznych i gospodarczych członków oraz reprezentowanie ich wobec organów władzy, a także wobec zleceniodawców i kontrahentów.


PZPL chce również m.in. oddziaływać na kształtowanie rozwiązań prawnych uwzględniających interesy zrzeszonych w związku podmiotów, inicjować działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy w branży leśnej, a także tworzyć atmosferę społecznego zaufania do zrzeszonych w związku podmiotów.


Ważnymi zadaniami PZPL są również organizowanie i wspieranie kształcenia członków w sferze ich działalności zawodowej oraz integrowanie zrzeszonych członków.


Działa już strona związku na Facebooku. Wystarczy wyszukać nazwę: Polski Związek Pracodawców Leśnych.

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE