serafin
Informacje

Przetarg bez pieniędzy na wadium? To możliwe!

Dodano: 16.10.2020

Nie musisz szukać pieniędzy na wadium, aby wziąć udział w przetargu na wykonanie usług leśnych. Wystarczy gwarancja wadialna!

 

 

Udział w przetargu wymaga od przedsiębiorcy spełnienia szeregu wymagań. Trzeba zgromadzić dokumentację, wypełnić przygotowane przez zamawiającego formularze, niekiedy uzyskać zaświadczenia potwierdzające rzetelność prowadzonej przez nas firmy
oraz wnieść wadium.

 

Skąd wziąć pieniądze na wadium? Czy można je czymś zastąpić, aby nie blokować własnych środków? Okazuje się, że tak i to w prosty i tani sposób.

 

 

Co to jest wadium?

Wadium to w praktyce określona suma pieniędzy jaką trzeba wpłacić na konto zamawiającego, który ogłosił przetarg na wykonawcę usług leśnych czy usług transportowych. Nie jest ono obowiązkowe – nie zawsze jest wymagane w przetargu. Jego wysokość wacha się od 0,5% do nawet 3% szacowanej wartości zamówienia bez podatku (bez podatku VAT).

 

Dla przykładu, jeśli nadleśnictwo ogłosi przetarg na wykonanie usług leśnych o wartości 300 000 zł netto i zdecyduje się na zastosowanie wadium w wysokości 1,5% oznacza to obowiązek wniesienia wadium (wpłacenia na konto zamawiającego gotówki lub wykonania przelewu) w wysokości 4 500 zł. To niemała kwota, która po wpłaceniu zostanie na koncie zamawiającego na czas trwającego postępowania, a niekiedy także na dłuższy okres jako zabezpieczenie właściwego wykonania umowy.

 

 

Co zamiast pieniędzy?

Pieniądze to niejedyny sposób na wniesienie wadium.

 

Istnieje alternatywa, dzięki której nie trzeba blokować naszych pieniędzy na koncie zamawiającego.

 

Gwarancja wadialna to forma wadium, która w pełni zastępuje pieniądze, to znaczy zamiast przelewać lub wpłacać na konto zamawiającego określoną w przetargu kwotę można przedstawić gwarancję wadialną, która ma postać dokumentu wraz z dokumentami składanymi w przetargu. Taka forma wadium jest powszechnie akceptowana w przetargach publicznych.

 

Taką gwarancję można uzyskać samodzielnie przez Internet lub przy wsparciu ekspertów z gwarancje24.pl. Gwarancja wadialna jest dokumentem honorowanym w przetargach opartych o prawo zamówień publicznych ogłaszanych przez nadleśnictwa i regionalne dyrekcje lasów państwowych.

 

Koszt gwarancji zaczyna się od 290 zł i zależny od wartości zamówienia i czasu związania ofertą. Co więcej gwarancja udzielana jest we współpracy z UNIQA towarzystwem ubezpieczeń, firmą z wieloletnią tradycją.

 

 

Gdzie uzyskać gwarancję wadialną?

Gwarancję wadialną można zakupić samodzielnie bądź zlecić jej realizację ekspertom na stronie gwarancje24.plz dostawą do domu lub firmy.

 

Więcej informacji możecie uzyskać u konsultanta dzwoniąc pod numer telefonu +48 22 39 84 797.

 

Zakup gwarancji trwa chwilę na podstawie informacji o przetargu i danych naszej firmy.

 

Zakupiona gwarancja w postaci dokumentu wysłana jest kurierem pod wskazany przez nas adres z dnia na dzień, w przypadku przetargu w formie elektronicznej wysyłana jest na wskazany adres e-mail.

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie gwarancje24.pl.

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE