bsp
WBleasing
Informacje

Pytanie PLIG do ministra Morawieckiego

Dodano: 20.07.2017

Polska Leśna Izba Gospodarcza zwróciła się do Wicepremiera, Ministra Rozwoju i Finansów Pana Mateusza Morawieckiego z pytaniem, czy przedsiębiorcy leśni podlegają ustawie o swobodzie działalności gospodarczej.

Pytanie na pierwszy rzut oka wydaje się dziwne. Jak to? Przedsiębiorcy leśni mieliby nie podlegać ustawie o swobodzie działalności gospodarczej (SDG)? Przecież są przedsiębiorcami!

A jednak.

 

Tak właśnie twierdzi wiele jednostek zarządzających środkami w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, realizowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Uznają one, że przedsiębiorcy leśni podlegają zapisom art. 3 ustawy SDG i w związku z tym nie prowadzą działalności gospodarczej w myśl ustawy SDG, czyli nie mogą też ubiegać się o środki unijne.

 

Problem polega na błędnej interpretacji przepisu art. 3 ustawy SDG, który ustanowił wyłączenie przedmiotowe szeroko rozumianej działalności wytwórczej w rolnictwie (obejmującej uprawy rolne, chów i hodowlę zwierząt, a także ogrodnictwo, warzywnictwo, leśnictwo oraz rybactwo śródlądowe).

 

Tym sposobem jednostki zarządzające wykluczają przedsiębiorców leśnych z dostępu do datacji z UE.

 

W piśmie do Wicepremiera Morawieckiego Polska Leśna Izba Gospodarcza tłumaczy błędność tej interpretacji i prosi o jasną odpowiedź: przedsiębiorcy leśni są przedsiębiorcami, czy też nie?

 

 

Czytaj więcej:

http://izbalesna.pl/informacje/128-problemy-z-lgd

 

 

 

RJ

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE