stihl
Informacje

Sejm przyjął tarczę antykryzysową 2.0

Dodano: 09.04.2020

Sejm przyjął przepisy uzupełniające tarczę antykryzysową. Tarcza finansowa to pakiet nowych rozwiązań, które mają łagodzić skutki kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa.

 

 

Nowe propozycje przewidują m.in. wprowadzenie "wakacji składowych" dla firm zatrudniających do 49 pracowników, zwiększenie dostępności pożyczek dla przedsiębiorstw, a także zasiłki dla rolników.

 

Do ustawy zgłoszono 77 poprawek, Sejm przyjął z nich 7. Jedna z nich zakłada, że w przypadku zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii premier będzie miał prawo do zarządzenia dodatkowego dnia wolnego od pracy.

 

Uzupełniona tarcza antykryzysowa przewiduje m.in. wsparcie dla rolników objętych kwarantanną. Na czas przymusowej izolacji będą otrzymywać świadczenia w wysokości połowy minimalnego wynagrodzenia, czyli około 1300 złotych brutto.

 

Kolejne nowe rozwiązanie to wydłużenie świadczenia postojowego dla osób samozatrudnionych oraz pracujących na podstawie umów o dzieło i zlecenie.

 

Sejm przegłosował ustawę w nocy ze środy na czwartek. Za głosowało 233 posłów, przeciw było 183, a 37 się wstrzymało. Teraz ustawa trafi do Senatu. Posiedzenie izby wyższej parlamentu ma odbyć się 22 i 23 kwietnia 2020 r.

 

 

 

Więcej informacji dotyczących wpływu koronawirusa na branżę leśną znajdziesz w serwisie specjalnym - klikając w poniższy link:

KORONAWIRUS W LESIE - SERWIS SPECJALNY

http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/koronawirus_w_lesie_-_serwis_specjalny,4341

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE