proml ponsse
Informacje

Spotkanie PLIG

Dodano: 14.11.2017

Zapraszamy na spotkanie informacyjne Polskiej Leśnej Izby Gospodarczej dla przedsiębiorców leśnych z terenu RDLP w Lublinie i Krośnie.

Termin: 18.11.2017 r. (sobota), początek o godz. 12.00

 

Miejsce: Hotel Galicja, ul. Podlądzie, 37-410 ULANÓW (okolice miejscowości Nisko)

Uczestnicy:

Dla wszystkich gości oferujemy darmowy poczęstunek kawowy.

 

 

Ramowy program:

  • Przedstawienie dotychczasowych działań i planów Polskiej Leśnej Izby Gospodarczej ? Rafał Jajor, dyrektor biura PLIG, Błonie
  • Omówienie problemów firm leśnych działających na terenie RDLP Lublin i Krosno oraz zaplanowanie działań Polskiej Leśnej Izby Gospodarczej na rzecz rozwiązania tych problemów ? Mariusz Rakowski, prezydent PLIG, przedsiębiorca leśny, Szczecinek
  • Omówienie sytuacji przed przetargami na usługi leśne w Lasach Państwowych ? członkowie Rady PLIG, przedsiębiorcy leśni reprezentujący różne regiony Polski

 

 

O Polskiej Leśnej Izbie Gospodarczej:

1)     PLIG zrzesza przedsiębiorców leśnych z całej Polski. To przedsiębiorcy, którzy chcą rozwiązywać swoje problemy w codziennej pracy, dla siebie i dla innych.

2)     PLIG wskazał najważniejsze problemy do rozwiązania na linii LP-zule i konsekwentnie dąży do ich załatwienia.

3)     PLIG organizuje dla członków szkolenia z przetargów, z wypełniania JEDZ, przygotowywania dokumentacji przetargowej, zarządzania pracownikami, aspektów prawnych prowadzenia firmy leśnej i inne, które są dofinansowane przez PLIG (np. całodzienne szkolenie z zamówień publicznych kosztowało ostatnio tylko 165 zł za cały dzień, w cenie obiad i kawa). W naszych szkoleniach wzięło udział już blisko 200 osób.

4)     W tym roku biuro prawne PLIG opracowało i rozesłało do członków PLIG darmowe wzory umowy konsorcjum i umowy o podwykonawstwo.

5)     PLIG jako jedyna organizacja ma prawo występować do KIO w imieniu swoich członków (w sprawie ogłoszenia i SIWZ).

6)     PLIG prowadzi projekt ?Zostań Operatorem Maszyny Leśnej? mający pomóc przedsiębiorcom leśnym w zatrudnieniu operatorów maszyn.

7)     PLIG przekazuje na bieżąco swoim członkom (strona www, mejle, FB) ważne dla nich informacje i dokumenty.

8)     PLIG walczy o dotacje z UE dla firm leśnych. ?Odblokowana? już została możliwość aplikowania o dotacje w wielu województwach. Otrzymaliśmy pozytywną interpretację przepisów od Wicepremiera Morawieckiego.

9)     Działamy transparentnie: informacje na stronie www, FB, mejlingi do członków, wydrukowaliśmy raport po pierwszym roku działalności, organizujemy regularnie zebrania członków.

10)  W PLIG działa SEKCJA KOBIET, która organizuje m.in. szklenia.

11)  W PLIG najwyższą władzą są sami członkowie (wszyscy) którzy wybierają Radę PLIG w wyborach. Rada (9 osób) złożona z przedsiębiorców leśnych kieruje bieżącą działalnością PLIG.

12)  Założyliśmy PLIG, bo w Polsce jest co najmniej kilkaset izb gospodarczych, każda branżą ma swoją, np. drzewiarze mają izbę od ponad 20 lat. A leśnictwo jeszcze nie miało.

13)  Podstawą prawną funkcjonowania PLIG jest Ustawa o izbach gospodarczych, co oznacza że instytucje państwowe są zobowiązane konsultować z nami akty prawne dotyczące zuli.

14)  Roczna składka w PLIG wynosi 1000 zł, a wpisowe 200. Pieniądze te są niezbędne, gdyż chcemy realnie działać, mieć biuro, pracowników. Chcemy, aby pracownicy załatwiali za Członków Izby ich problemy.

15)  W PLIG działa wiele młodych osób. Zajmujemy się rozwiązaniem realnych, szczegółowych problemów naszych członków. Zawsze można do nas zadzwonić, napisać. NAM SIĘ CHCE!

 

 

Przyjedź i poznaj PLIG!

Dołącz do nas!

 

ZAPRASZAMY!

 

 

Kontakt: Dyrektor Biura PLIG Rafał Jajor, 663 333 877, rafal.jajor@izbalesna.pl

Więcej informacji na: www.izbalesna.pl

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE