oleje Klimowicz Neste
Informacje

Spotkanie zespołu ds. umaszynowienia zagospodarowania lasu

Dodano: 01.12.2020

1 grudnia 2020 r. odbyło się pierwsze spotkanie zespołu zadaniowego do opracowania rozwiązań ułatwiających stosowanie maszyn przy pracach z zagospodarowania lasu.

 

 

Jak podaje PZPL, pierwsze spotkanie zespołu miało odbyć się już w październiku. Wówczas w programie miał być m.in. pokaz maszyn i technologii stosowanych przy pracach hodowlanych. Z uwagi na pandemię spotkanie zostało wówczas odwołane. Teraz udało się je zorganizować, ale w formie wideokonferencji.

 

W zaproszeniu na spotkanie przewodniczący zespołu nadleśniczy Jan Wiśniewski z Nadleśnictwa Gidle wyraził nadzieję, że następne spotkanie będzie się już mogło odbyć w normalnym trybie.

 

Na pierwszym spotkaniu zespołu stronę przedsiębiorców leśnych reprezentowali przedstawiciele Polskiego Związku Pracodawców Leśnych: Artur Kunda, Dominik Kurowiak i Wojciech Wójtowicz. W pracach zespołu biorą też udział oczywiście przedstawiciele LP z różnych jednostek z całego kraju. Ustalono, że zespół zbierze z terenu informacje o maszynach i technologiach obecnie stosowanych już w pracach hodowlanych.

 

Zespół działa na podstawie Zarządzenia nr 60 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 5 października 2020 r.

 

 

Źródło: PZPL

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE