woodpecker
Informacje

Stelmet zawiesza produkcję

Dodano: 24.03.2020

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (Covid-19) zielonogórski gigant został zmuszony do zamknięcia swoich zakładów w Zielonej Górze, Jeleniowie, Lubięcinie i Starym Kisielinie od 25 marca do 14 kwietnia br.

Tym samym Spółka w szczycie największej sprzedaży została narażona na milionowe straty.

 

Jak podaje portal drewno.pl, "decyzja podjęta została z uwagi na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa oraz działania państw Unii Europejskiej, których skutkiem jest między innymi zamknięcie sieci sprzedaży, centrów handlowych i sklepów ze względu na ogłoszenie stanów wyjątkowych na większości terytorium Europy, jak również rozporządzeniami władz polskich w zakresie walki z rozprzestrzeniającym się wirusem oraz troską o zdrowie zatrudnionych pracowników".

 

Tę informację potwierdza Sławomir Jankowski, Dyrektor personalny Stelmet S.A. w wypowiedzi na jednym z portali społecznościowych.

Zgodnie z wczoraj podjętą uchwałą, pracownicy Grupy Stelmet S.A. (za wyjątkiem pracowników, których praca jest niezbędna) w okresie od dnia 25. marca 2020 r. do końca marca 2020 r. będą wykorzystywać urlopy wypoczynkowe i stopniowo będzie ograniczana działalność produkcyjna zakładów. Następnie do połowy kwietnia produkcja we wszystkich zakładach zostanie wstrzymana.

 

 

Źródło: drewno.pl

 

 

Więcej informacji dotyczących wpływu koronawirusa na branżę leśną znajdziesz w serwisie specjalnym - klikając w poniższy link:

KORONAWIRUS W LESIE - SERWIS SPECJALNY

http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/koronawirus_w_lesie_-_serwis_specjalny,4341

 

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE