WBleasing
Informacje

Szkolenie "ZUL SP. Z O.O."

Dodano: 27.08.2018

25 sierpnia br. w Łodzi odbyło się szkolenie: „ZUL SP. Z O.O.” skierowane do właścicieli, członków zarządu, pracowników firm świadczących usługi w branży leśnej.

 

 

Celem szkolenia było poznanie zagadnień z zakresu form prawnych prowadzenia przedsiębiorstwa leśnego oraz pomoc w optymalizacji organizacji zuli.

 

Szkolenie było podzielone na trzy części:

 

1. INDYWIDUALNA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA:

(Charakterystyka prawna „firmy indywidualnej”; Zasady odpowiedzialności właściciela firmy za wykonanie umowy z Nadleśnictwem oraz wobec konsorcjantów; Czym ryzykuje ZUL prowadząc indywidualną działalność gospodarczą, jak ograniczać ryzyka takiej działalności; Kiedy warto zrezygnować z indywidualnej działalność na rzecz innej formy prowadzenia firmy leśnej; Jak przekształcić firmę w spółkę);

 

2. SPÓŁKI OSOBOWE:

(Czym się różni spółka osobowa od spółki kapitałowej; Rodzaje spółek osobowych i ich skrócona charakterystyka);

 

3. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCĄ:

(Kiedy warto założyć spółkę z o.o., czy warto prowadzić ZUL-a w formie sp. z o.o.; Jak wygląda procedura rejestracji; Ile kosztuje utrzymanie spółki; Za co odpowiada wspólnik, a za co członek zarządu – czym różni się spółka od indywidualnej działalności; Jak wypłacać zyski wspólnikom, a jak członkom zarządu).

 

Szkolenie przeprowadził Łukasz Bąk, prawnik specjalizujący się w obsłudze prawnej firm leśnych, autor tekstów prawniczych w znanym na naszym portalu i Gazecie leśnej cyklu zatytułowanym "Okiem Adwokata", wspólnik w Kancelarii Jaskot – Bąk Adwokaci z siedzibą w Warszawie, posiadający dziesięcioletnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców.

 

 

Fot. Marta Ucinek

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE