lkt
Informacje

Tarcza antykryzysowa z poprawkami przyjęta. Przedsiębiorcy czekają na podpis Prezydenta RP

Dodano: 31.03.2020

Sześciu głosowań potrzebowali posłowie, by rozpatrzyć niemal setkę senackich poprawek do ustaw określanych jako tarcza antykryzysowa. Posłowie zgodzili się przyjąć jedynie te zmiany, które miały pozytywną opinię rządu. Pakiet ustaw trafi teraz na biurko prezydenta.

 

 

Sześć głosowań nad 92 poprawkami Senatu do trzech ustaw wchodzących w skład tarczy antykryzysowej, to efekt tzw. zblokowania, czyli połączenia poprawek w grupy.

 

W efekcie Sejm jednym głosowaniem przyjął 32 z 81 senackich poprawek do ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. Drugim głosowaniem odrzucił pozostałych 49.

 

Takie wyniki głosowań oznaczają, że Sejm odrzucił m.in. wykreślenie z tarczy antykryzysowej przepisów zmieniających treść Kodeksu wyborczego czy nowe regulacje dotyczące Rady Dialogu Społecznego.

 

Z kolei zmiany do ustawy "medycznej" (jej pełna nazwa to ustawa o zmianie niektórych ustaw w zakresie systemu ochrony zdrowia związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 - red.) Sejm potrzebował trzech głosowań - przyjął pięć senackich poprawek i pięć odrzucił.

 

Posłowie zgodzili się także na wprowadzenie jednej redakcyjnej poprawki do ustawy zmieniającej przepisy o systemie instytucji rozwoju.

 

 

 

Więcej informacji dotyczących wpływu koronawirusa na branżę leśną znajdziesz w serwisie specjalnym - klikając w poniższy link:

KORONAWIRUS W LESIE - SERWIS SPECJALNY

http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/koronawirus_w_lesie_-_serwis_specjalny,4341

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE