proml
Informacje

Targi Las i My w Szepietowie

Dodano: 09.10.2017

Od kilku lat w Szepietowie na Białostocczyźnie, odbywa się impreza promująca Lasy Państwowe o nazwie Targi Leśne „Las i My”. Wydarzenie ma miejsce zawsze w październiku.

 

 

To wydarzenie organizują pracownicy Nadleśnictwa Rudka, we współpracy z RDLP w Białymstoku i miejscowym Podlaskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego. Okazją jest jesienna edycja targów ogrodniczych, mająca już długą tradycję i licznych odwiedzających, kupujących w tym czasie rośliny do posadzenia koło domu. I przy tych właśnie targach ogrodniczych leśnicy postanowili organizować imprezę promującą LP.

 

Polega to na tym, że wystawia się w namiotach sporo jednostek Lasów Państwowych, prezentując prace leśników z LP. A obok nich, na stoiskach wykupionych w bardzo promocyjnych cenach swoją ofertę pokazują też dilerzy sprzętu leśnego. Zwykle głównie ci najbliżej położeni, mający siedziby lub oddziały na terenie województwa białostockiego.

 

W tym roku jak zawsze była duża scena i telebim, oraz atrakcje (zawody drwali, występy lokalnych zespołów, pokazy sokolnicze, gotowanie bigosu myśliwskiego itp.).

 

Jeśli chodzi o część maszynową, swoją ofertę, wyłącznie stacjonarnie, prezentowało 7 firm. Jeśli wyłączymy z tego dwie firmy zajmujące się zabudową samochodów do wywozu drewna i jedną sprzedającą sadzonki drzew szybkorosnących, zostają nam 4 firmy.

 

Pokazy maszyn (harwester, forwarder) w zaimprowizowanym lesie, czyli drzewach wbitych w łąkę wystawienniczą, zorganizowały Lasy Państwowe, ściągając zestaw „leśnych smoków” z Białowieży.

 

Odbyła się też konferencja skierowana do właścicieli lasów prywatnych, a lasów prywatnych Nadleśnictwo Rudka ma na swoim terenie więcej niż państwowych.

 

RJ

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE