Kirdzik
WBleasing
Informacje

Walka o dotacje dla zuli

Dodano: 13.04.2017

Polska Leśna Izba Gospodarcza walczy w imieniu swoich członków o dotacje z UE dla zuli. Ostatnie działania dotyczą Lokalnych Grup Działania (LGD) i Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO).

 

Lokalne Grupy Działania:

W ostatnim czasie do PLIG wpłynęły informacje o przypadkach niesłusznego wykluczania przedsiębiorstw leśnych z dotacji w ramach aktywności Lokalnych Grup Działania. LGD przydzielają dotację w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, ich aktywność jest nadzorowana przez Urzędy Marszałkowskie.

 

PLIG zainicjował już procedurę w wyniku której, dzięki dobrej współpracy w tym zakresie z DGLP, w krótkim terminie na biurko ministra rolnictwa (zarządza PROW) ma wpłynąć prośba od ministra środowiska o ujednolicenie stanowiska w sprawie dotacji z LGD dla zuli.

 

Owo ujednolicenie powinno polegać na tym, by ukrócić zdarzające się teraz przypadki odgórnego odrzucania wniosków zuli o dotacje w LGD, co jest wynikiem błędnej interpretacji przepisów.

 

Regionalne Programy Operacyjne:

Jak pisaliśmy już wcześniej, w niektórych województwach dostęp zuli do środków z UE w ramach RPO jest utrudniony.

Dotyczyło to początkowo województw: mazowieckiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, małopolskiego, łódzkiego, śląskiego i podlaskiego.

 

Dzięki staraniom DGLP, która w zakresie dotacji dla zuli współdziała z PLIG, oraz Ministerstwa Środowiska, kolejne województwa odstępują od wykluczania zuli z dotacji w RPO. Nowe stanowiska w tej sprawie już wydały województwa: podkarpackie, Małopolskie i Lubelskie.

 

 

RJ

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE