waryński
Lasy Państwowe

Konferencja przeciwko nowemu dyrektorowi RDLP

Dodano: 19.05.2020

W poniedziałek 18 maja br. pod siedzibą RDLP w Szczecinku odbyła się konferencja prasowa senatora Stanisława Gawłowskiego i posła Radosława Lubczyka. Panowie sprzeciwiają się powołaniu Łukasza Macejunasa na stanowisko dyrektora RDLP.

 

 

 - Po pierwsze trzeba przepracować osiem lat w służbie leśnej, a po drugie trzeba mieć nienaganną opinię. I w tych dwóch kwestiach mamy pewne wątpliwości. Kieruję pismo do Pana dyrektora generalnego Lasów Państwowych Andrzeja Koniecznego i do ministra Wosia, żeby po prostu to sprawdzili, bo może gdzieś zaszła jakaś pomyłka, powiedział Lubczyk

 

- Nowy dyrektor RDLP to ten sam człowiek, który pacyfikował ludzi w Puszczy Białowieskiej jako strażnik leśny. W moim odczuciu, tacy ludzie nie powinni piastować takich stanowisk, dodał.

 

W dalszej części konferencji głos zabrał Gawłowski:

- Tak naprawdę przykład Pana dyrektora Maciejunasa, świadczy ewidentnie o tym, jak skandaliczne decyzje personalne są podejmowane na poziomie dyrekcji generalnej Lasów Państwowych i pewnie udziału ministrów. Intuicja mi podpowiada, że w jego awansie brała również udział Pani minister Golińska. Ten awans ewidentnie świadczy o tym, że etos leśnika, człowieka, który zawsze blisko działa ze środowiskami przyrodników, ekologów, ewidentnie zaprzecza.

 

- Pan dyrektor jako szef służby leśnej, atakował tych ludzi, wynosił. Mamy dzisiaj wyroki sądów, które dość jednoznacznie stoją po stronie tych atakowanych i w nagrodę przez “Państwo PiS” jest awansowany na dyrektora regionalnego (...) Ten człowiek nigdy nie powinien być awansowany na żadne kierownicze stanowisko w Lasach Państwowych. To jest trochę taki przykład: “Służyłeś dobrze PiS-owi, to w nagrodę dostaniesz to stanowisko dyrektorskie”, podsumował Gawłowski.

 

 

Źródło: szczecinek.com

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE