silvapol
Lasy Państwowe

Ogrodzenia mają powstrzymać ASF

Dodano: 16.12.2020

Trwa budowa ogrodzeń ograniczających migrację zwierząt pomiędzy województwem mazowieckim i świętokrzyskim.

 

 

Jak podają Lasy Państwowe, prowadzone prace wynikają z realizacji zapisów Rozporządzenia nr 4/2020 Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 19 października 2020 r. w sprawie wykonywania ogrodzeń ograniczających lub zatrzymujących migrację zwierząt z terenów leśnych na terenie powiatów starachowickiego, ostrowieckiego i opatowskiego oraz Rozporządzeń nr 5/2020 i 6/2020 Wojewody Świętokrzyskiego zmieniających Rozporządzenie nr 4/2020.

 

Środki na budowę ogrodzenia pochodzą z Funduszu Leśnego. Aktualnie prace są na etapie 60 procentowego zaawansowania. Mają zostać ukończone do końca grudnia br.

 

Technologia budowy wspomnianego ogrodzenia jest podobna do stosowanych przez nadleśnictwa przy ogradzaniu upraw leśnych. Modyfikacje polegają na koniecznym zamontowaniu w dolnej części ogrodzenia z siatki stalowej żerdzi zabezpieczającej oraz na tym, że zamiast słupków rozstawionych co 4 m słupki ustawione są gęściej – co 2 m.

 

Ważnym elementem w ciągu ogrodzenia są także bramy i furtki, umożliwiające przejście na powierzchnie i prowadzenie gospodarki leśnej.

 

Jak podsumowują Lasy, długość ogrodzenia to 24 km na terenie zarządzanym przez Nadleśnictwo Starachowice i 10 km na terenie Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski. Łączny koszt to ok. 700 tys. zł.

 

 

 

Źródło: Lasy Państwowe

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE