proml
Lasy Państwowe

OTL Świebodzin - przetarg na nowe maszyny dla LP

Dodano: 23.02.2018

Zakupów maszyn dla LP ciąg dalszy - tym razem przyglądamy się przetargowi zorganizowanemu na terenie Nadleśnictwa Świebodzin (RDLP w Zielonej Górze), dla Ośrodka Transportu Leśnego.

 

 

Przetarg ogłoszono pod koniec stycznia br. Dokumentacja dostępna jest pod poniższym linkiem:

http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_zielona_gora/otl_swiebodzin/zamowienia_publiczne/pg_201801190419910752316

 

OTL łącznie chce kupić trzy maszyny - harwester 6-cio kołowy, jeden forwarder 6-cio kołowy i jeden 8-mio kołowy. Zamówienie obejmuje je w jednym pakiecie - nie można składać ofert na każdą z maszyn osobno (ze względu na taki zapis unieważniono przetarg w Nadleśnictwie Warcino - pisaliśmy o tym tutaj: 

http://firmylesne.pl/lista/lasy-panstwowe/pokaz/nadlesnictwo_maskuliskie_i_warcino_-_przetargi__na_maszyny_dla_lp,3924 ).

 

Przyglądając się formularzowi SIWZ możemy dostrzec, że nie wykorzystano maksymalnej "wagi" ceny maszyn, która jest pierwszym kryterium przetargu. (Przypomnijmy, że maksymalnie może ona stanowić 60% punktów za ofertę - w tym przypadku wynosi 55%).

 

Drugim kryterium jest ergonomia. Jak czytamy w SIWZ, to kryterium będzie się opierało na posiadaniu przez każdą z maszyn obrotowej kabiny. Waga tego kryterium to aż 15 punktów przetargowych. Nieposiadanie obrotowej kabiny w jednym rodzaju maszyny (w harwesterze albo forwarderach) obniża wartość kryterium do 10 punktów. Gdy takiej kabiny nie ma w obu typach - wartość kryterium spada do 0 punktów.

 

Trzecim kryterium jest okres gwarancji. Jego waga to maks. 15 punktów (36 miesięcy i więcej, 10 punktów: 24-35 miesięcy i 29 dni, 5 punktów: 12-23 miesięcy i 29 dni, 0 punktów (oferta niezgodna z SIWZ): mniej niż 12 miesięcy). 

 

Czwarte kryterium to termin dostawy maszyn (liczone od momentu podpisania umowy - 10 punktów: do 29 czerwca br., 5 punktów: od 30 czerwca do 28 września br., 0 punktów: od 29 września do 31 grudnia br.).

 

Ostatnim, piątym kryterium jest zastosowanie stałej stawki serwisowej w okresie gwarancyjnym - maks 5 punktów. W przypadku zmiennej stawki oferta otrzyma 0 punktów.

 

Zainteresowani mogą składać oferty do 15 marca br do godziny 10:00. Otwarcie ofert nastąpi 30 minut później.

 

 

 

JH

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE