WBleasing
Lasy Państwowe

Spotkanie Prezydent - Premier dot. m.in. przyszłości Lasów Państwowych

Dodano: 14.01.2021

Dziś ma odbyć się w Pałacu prezydenckim spotkanie w sprawie przyszłości LP, donosi Onet. Przypomnijmy, że PiS chce przesunąć LP do resortu rolnictwa, ale ustawę zawetował prezydent Andrzej Duda.

 

 

Prezydent, jeszcze zanim PiS przeforsował ten projekt, pisał w liście do liderów partii koalicyjnych i do premiera: ""Proponowana zmiana idzie w przeciwnym kierunku do przyjętych założeń i powoduje nakładanie się kompetencji dwóch ministrów, co doprowadzi do sporów kompetencyjnych i negatywnie wpłynie na ochronę przyrody w Polsce". List ujawnił dziś "Dziennik Gazeta Prawna".

 

"DGP" pisze: "Prezydent używa w liście podobnych argumentów, które w nieoficjalnych rozmowach podnoszą tzw. "ziobryści". To oni dziś decydują, co się dzieje w regionalnych dyrekcjach lasów. Choć jednocześnie zapewniają, że na dłuższą metę jest im obojętne, gdzie lasy ostatecznie trafią, bo to ich człowiek, Edward Siarka, jest rządowym pełnomocnikiem ds. leśnictwa i łowiectwa".

 

Przypomnijmy, że od 5 marca 2020 r. w wyniku podziałów koalicyjnych w Zjednoczonej Prawicy kontrolę nad LP ma Solidarna Polska. Najpierw od marca 2020 r. przez ministra środowiska Michała Wosia, a po jego odwołaniu, od października 2020 r. przez Edwarda Siarkę, wcześniejszego posła Solidarnej Polski, a dziś pełnomocnika rządu ds. leśnictwa.

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/weto-prezydenta-list-dudy-do-liderow-zjednoczonej-prawicy/5h0pntb,79cfc278

 

 

Źródło: onet.pl

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE