husqvarna
proml
Lasy Państwowe

Zule wśród trzech głównych problemów LP

Dodano: 15.05.2017

13 maja w Toruniu, w obecności ok. 8,5 tys. osób dyrektor generalny Lasów Państwowych ocenił, że są trzy podstawowe zagrożenia związane z funkcjonowaniem Lasów Państwowych.

 

 

"Pierwszym z nich jest ekocentryzm, czyli ruch, który wyznaje, że przyrody nie należy w ogóle dotykać, gdyż sama sobie da radę, a drzewa się kochają. (...)

 

Drugim jest ożywiona dyskusja z przemysłem drzewnym, który by chciał jak najtaniej i jak najwięcej kupić - oczywiście na swoich warunkach.

 

W końcu jest problem, który nas bardzo boli - zakładów usług leśnych. W tym obszarze też możemy usunąć wiele barier" - wskazał Tomaszewski.

 

 

Referat dyrektora generalnego wygłoszony został podczas konferencji „Jeszcze Polska nie zginęła – wieś”.

 

Celem konferencji było nie tylko zdiagnozowanie problemów polskiej wsi, ale także wytyczenie dalszych kierunków jej rozwoju.

 

W spotkaniu w Toruniu wzięli udział przedstawiciele rządu, Ministerstwa Środowiska, leśnicy, myśliwi oraz rolnicy z NSZZ RI „Solidarność”, a także przedstawiciele środowiska naukowego, którzy wraz z parlamentarzystami i samorządowcami dyskutowali nad wkładem leśnictwa, rolnictwa i łowiectwa w rozwój polskiej wsi.

 

Konferencja odbyła się 13 maja 2017 r. w hali Arena Toruń, zorganizowana została przez Ministerstwo Środowiska, oraz Instytut im. Św. Jana Pawła II „Pamięć i tożsamość”, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, PGL Lasy Państwowe, Polski Związek Łowiecki oraz NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych.

 

Źródło: wgospodarce.pl, bydgoszcz.tvp.pl

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE