nokian
xleasing
Technika leśna

Facelifting maszyn Komatsu

Dodano: 19.06.2019

Komatsu Forest niebawem wprowadzi na rynek ulepszone wersje swoich maszyn.

 

 

Będą one wyposażone w zupełnie nową jednostkę napędową, zgodną z najnowszymi przepisami dotyczącymi emisji spalin. Wprowadzony zostanie również nowy, przyszłościowy system sterowania MaxiXT. Oprócz tego, firma przedstawi szereg ulepszeń i nowych funkcji, aby uprościć codzienne zadania operatorów (m.in. oprogramowanie MaxiVision).

 

W pierwszej kolejności zmodernizowane zostaną harwestery 901, 931XC i 951 oraz forwardery 855, 875, i 895. Modernizacje obejmą oprócz jednostek napędowych zupełnie nowy system AdBlue, nowy układ wydechowy i hydraulikę.

 

Nowy system sterowania MaxiXT, to układ kontrolujący niemal wszystko, od pracy silnika, po żuraw i głowicę. Maszyny zostaną wyposażone w system automatycznego smarowania, który również będzie integralną częścią systemu MaxiXT. System ten niesie także ze sobą poprawę zabezpieczenia maszyny przed kradzieżą. Uruchomienie silnika nastąpi wyłącznie po zalogowaniu się operatora do systemu.

 

Jeśli chodzi o forwardery, to zostaną one wyposażone w funkcję SpeedShift, która ułatwia poruszanie się w terenie, optymalizując moc na przełożenie, z którym porusza się maszyna. Kolejnym nowym dodatkiem jest opcja Overspeed Protection, chroniąca kluczowe elementy przekładni przed nadmiernym zużyciem.

 

Ponadto tylne osie harwesterów zostały przeprojektowane, zapewniając większy prześwit, ułatwiając pokonywanie stromych rowów i innych przeszkód w terenie.

 

Od nowego roku dostępna będzie także nowa głowica C164, oparta na konstrukcjach C124 i C144. Posiada ona cztery napędzane rolki podające i funkcję Constant Cut, zapewniającą równomierną prędkość cięcia.

 

 

Źródło: komatsuforest.com

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE