Kirdzik
WBleasing
Technika leśna

HSM 3 w 1

Dodano: 22.05.2017

Podczas tegorocznych targów Elmia Wood, w szwedzkim mieście Jonkoping, niemiecka firma Hohenlocher Spezial-Maschinenbau GmbH przedstawi nową maszynę. Będzie to model 208f kombi, czyli połączenie harwestera z forwarderem i skiderem.

 

 

Co skłoniło Niemców do takiego połączenia? - Jednym z ważniejszych powodów jest różnorodność technologii pozyskania drewna. Bardzo często jest to metoda drewna krótkiego, do zrywki którego używamy forwarderów, ale zdarza się często tak, że drewno pozyskuje się w dłużycach – wówczas niezastąpionym narzędziem pracy jest skidder. Często również tniemy gatunki liściaste, a je łatwiej transportować skiderem – wyjaśnia Patrick Preusch z HSM.

 

Model kombi składa się z trzech podstawowych maszyn HSM. Są to: HSM 208, 805 i 904.

 

Każdy z nich jest oferowany w różnych wersjach podwoziowych (cztero- lub sześciokołowych).

 

We wszystkich wersjach przestrzeń ładunkowa może zostać szybko „przezbrojona”, aby móc korzystać z maszyny jako harwestera, forwardera albo skiddera.

 

Żuraw posiada również mocowanie na szybkozłącze, dzięki czemu operator może przełączać się między chwytakiem, a dodatkową głowicą harwesterową. Innymi słowy, są to trzy maszyny w jednej.

 

Maszyny HSM wyposażone zostały również w dwa typy wciągarek do montowania przedniego lub tylnego, o sile uciągu 7 lub 15 ton.

 

Jednym z nowych, unikalnych rozwiązań projektowych jest to, że szerokość osi kół jest mniejsza niż u konkurencji. Pozwala to, na zastosowanie opon o szerokości nawet 900 mm, bez przekraczania maksymalnej dopuszczalnej szerokości maszyny do jazdy po drogach publicznych.

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE