Kirdzik
xleasing
Technika leśna

Huddig 1260C

Dodano: 16.01.2018

Szukasz czegoś więcej, niż zwykły ciągnik? Zobacz co oferuje Huddig 1260C.

 

 

Huddig 1260C to nie jest zwykły traktor. Został wyposażony w mocny silnik Cummins QSB 6,7 litra Stage IIIb, zoptymalizowany pod kątem uzyskiwanej mocy, spalania oraz emisji szkodliwych substancji. Teraz dysponuje on 116 kW mocy przy 1900 obr/min i momentem obrotowym 662 Nm. Zmniejszenie spalania uzyskano poprzez zastosowanie nowego sterowania i użycie wtrysku wysokociśnieniowego Common-Rail. Ten silnik napędza wszystkie pompy maszyny łącznie z napędem hydrostatycznym.

 

Przekładnia hydrostatyczna została również zaprojektowana do współpracy ze skrzynią biegów (ZF) i osiami napędowymi. Dzięki tym zabiegom zwiększono moment obrotowy i siłę pociągową maszyny o 17% i 10% w stosunku do starszych wersji. Tę różnicę widać szczególnie w trudnym terenie (bagna, skały).

 

System hydrauliczny Huddiga jest bardzo rozbudowany. Mnogość hydraulicznych wyjść zewnętrznych, z których każde jest bezstopniowo sterowane w zakresie 0 – 100%, daje użytkownikowi dużą precyzję i wygodę w stosowaniu wszelkiego osprzętu dodatkowego napędzanego hydraulicznie.

 

Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny Huddig posiada trzyczęściową maskę z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym. Każda z części jest szeroko otwierana, dzięki czemu ułatwiony jest dostęp do wszystkich komponentów maszyny i silnika. Filtr powietrza i tłumik zostały umieszczone także pod maską, dzięki czemu poprawiła się widoczność do przodu maszyny. Sama maska ma bardziej opływowy kształt przez co poprawiona została również widoczność z fotela operatora w stronę ładowarki.

 

Kabina 1260C jest bardzo ergonomiczna. Przyciski umieszczone w słupkach bocznych, konsola centralna daje doskonały widok dla operatora i o wiele więcej miejsca w środku, co znacznie zwiększa komfort pracy.

 

Za pomocą systemu Huddig Telematik, operator posiada możliwości diagnozowania maszyny, pod warunkiem znajdowania się jej w zasięgu sieci GSM. Możliwe do monitorowania parametry to ciśnienie hydrauliczne, przepływ i temperatura oleju w każdym punkcie instalacji hydraulicznej maszyny. Monitorowany w ten sposób system daje na żywo pełny obraz pracy maszyny i pozwala precyzyjnie zdiagnozować jej podzespoły.

 

Huddig 1260C może zostać wyposażony w sterowanie radiowe. Daje ono możliwość sterowania wszystkimi funkcjami maszyny spoza kabiny. Rozwiązanie idealne do wykonywania dokładnych robót (np. odkrywania kabli) lub pracy w niebezpiecznych miejscach.

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE