oleje Klimowicz Neste
Technika leśna

Jak zdezynfekować kabinę maszyny leśnej?

Dodano: 08.04.2020

Firma Ponsse radzi swoim klientom, jak w dobie koronawirusa mogą dezynfekować kabiny swoich maszyn leśnych.

 

 

Do skutecznej dezynfekcji potrzebne będzie: 70% roztwór alkoholu etylowego. Jeśli środki czyszczące na bazie etanolu nie są dostępne, drugą opcją jest użycie środka zawierającego nadtlenek wodoru (np. 0,5%) lub zawierającego chlor (np. Podchloryn sodu 0,1%) zatwierdzonego do czyszczenia i dezynfekcji. Pamiętajmy jednak, że długotrwałe użytkowanie środków dezynfekujących może wpłynąć na czyszczone powierzchnie.

 

Potrzebne również będą: butelka z rozpylaczem, czysta szmatka (ręcznik papierowy) i rękawiczki ochronne. Na samym początku należy oczyścić z grubsza dezynfekowane powierzchnie. Nie może na nich zalegać brud czy kurz, ponieważ wówczas dezynfekcja nie przyniesie pożądanych efektów.

 

W pierwszej kolejności spryskaj i osusz elementy, z którymi masz najczęstszy, bezpośredni kontakt – podłokietniki, dźwignie dżojstików, uchwyty, przyciski, radioodtwarzacz. Pamiętaj jednak, aby nie rozpylać zbyt dużej ilości środka dezynfekującego w jedno miejsce, ponieważ możesz uszkodzić elementy elektryczne znajdujące się w ich wnętrzu. Mieszanina etanolu może także reagować ze związkami gumy, takimi jak mata podłogowa i poduszki podłokietników.

 

W następnej kolejności spryskaj i wytrzyj komputer (monitor), klawiaturę i mysz, jeżeli znajdują się na wyposażeniu twojej maszyny. Kontynuując zdezynfekuj wszystkie okna od wewnątrz i uchwyty zewnętrzne.

 

Gotowe – teraz wyrzuć wszystkie zużyte chusteczki i rękawice. Na koniec umyj dokładnie ręce.

 

 

 

 

Więcej informacji dotyczących wpływu koronawirusa na branżę leśną znajdziesz w serwisie specjalnym - klikając w poniższy link:

KORONAWIRUS W LESIE - SERWIS SPECJALNY

http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/koronawirus_w_lesie_-_serwis_specjalny,4341

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE