ecotech las
Technika leśna

John Deere 1470G z systemem IBC

Dodano: 02.09.2019

1470G jest największym modelem harwestera marki John Deere dostępnym na rynku z technologią IBC.

 

 

Technologia IBC została po raz pierwszy wprowadzona do harwesterów tej marki w 2018 roku. Na początku dostępna była ona wyłącznie w żurawiu CH9. Dzięki IBC operator nie musi już kontrolować oddzielnie każdego niezależnego ruchu wysięgnika. Zamiast tego manewruje jedynie głowicą harwestera, a system automatycznie steruje żurawiem i odpowiednimi siłownikami. Dzięki temu praca jest bardziej precyzyjna i wydajna, a nowi operatorzy mogą szybko nauczyć się obsługiwać maszyny leśne.

 

System posiada na wyposażeniu elektryczne tłumienie ruchów siłownika w skrajnych pozycjach, który ogranicza ich zużycie podczas pracy, a cała konstrukcja może działać dłużej bez awarii.

 

Harwester 1470G, zaprojektowany został do pokonywania trudnego terenu. Napędzany jest 9-litrowym silnikiem John Deere. Standardowy system kontroli mocy optymalizuje efektywność zużycia paliwa z bieżącymi warunkami pracy i rozmiarem drzewa. Kolejna funkcja, Adaptive Driveline Control, poprawia właściwości jezdne i wydajność maszyny, automatycznie dostosowując obroty silnika do obciążenia silnika.

 

Ponadto kabina 1470G automatycznie dostosowuje się do ruchów wysięgnika, a funkcje poziomowania pochłaniają wszelkie nierówności terenu.

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE