proml
Technika leśna

Katam Technologies

Dodano: 31.07.2017

Ciekawą propozycję na Elmii była nowa aplikacja do pomiaru miąższości drzew stojących od firmy Katam. Cyfryzacja lasu jest nieunikniona, a to powoduje zwiększenie popytu na narzędzia i rozwiązania wspierające ten coraz bardziej zauważalny trend.

 

Katam Forest to aplikacja służąca do pomiaru miąższości drzew stojących za pomocą wideo i obrazów 3D.

 

Pomiary mogą odbywać się w czasie rzeczywistym, a także na podstawie wykonanych wcześniej zdjęć. Katam Forest dostarcza więcej danych o poszczególnych drzewach niż obecnie stosowane metody. Wszystkie dane mogą być przechowywane przez firmę Katam, a także na życzenie klientów w tzw. „chmurze”.

 

Aplikacja jest doskonałym uzupełnieniem i sprawdzeniem analogowych metod wykorzystywanych obecnie przy pomiarze lasu. Usługa jest skierowana przede wszystkim do profesjonalistów zajmujących się leśnictwem na całym świecie.

 

Firma Katam Technologies została założona w 2015 roku przez Kristera Thama i Magnusa Kåreby'ego. Idea ich firmy polega na digitalizacji naziemnych pomiarów lasu, opierając się na dotychczasowych, sprawdzonych metodach. Krister, właściciel lasu, wyraźnie dostrzega zalety pomiarów aplikacją, jaką jest m.in. możliwość lepszego oszacowania zasobności i możliwości pozyskania drewna.

 

Magnus i Krister mają duże doświadczenie w branży telekomunikacyjnej. Obaj pracowali w firmie Sony Mobile. Teraz korzystają z tego doświadczenia i wykorzystują swoje kompetencje do tworzenia i udoskonalania własnej aplikacji.

 

 

JH

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE