oleje Klimowicz Neste
Technika leśna

Komatsu Smart Crane trafia do harwesterów

Dodano: 04.01.2022

System płynnego sterowania żurawiem – Komatsu Smart Crane trafia teraz do użytkowników harwesterów tej marki.

 

 

Przypomnijmy, jak działa powyższy system – poruszanie żurawiem opiera się na specjalnym oprogramowaniu komputerowym. Czujniki określają położenie żurawia i odpowiednio sterują wysuwem jego teleskopowej końcówki. W połączeniu z systemem Smart Flow, zadbają także o łagodne poruszanie ramionami żurawia i zatrzymaniem siłowników w odpowiedniej pozycji, aby nie uszkodzić ich wewnętrznej konstrukcji. Zwiększa to wydajność pracy i wydłuża żywotność maszyny wraz z jej podzespołami. Samo sterowanie również staje się prostsze i można je wykonywać za pomocą tylko jednego z joysticków.

 

- Doświadczenie operatorów, którzy wypróbowali Smart Crane, polega na tym, że znacznie zmniejsza on wibracje żurawia podczas pracy, co przyczynia się również do lepszej ergonomii operatora, mówi Tobias Ettemo, menadżer produktów w Komatsu Forest.

 

- Kolejną zaletą Smart Crane jest ograniczenie liczby zbędnych ruchów dźwigni. Automatyczne sterowanie ramieniem teleskopowym jeszcze bardziej ułatwia kierowanie żurawiem i kieruje go dokładnie tam, gdzie chcesz. Przydaje się to zwłaszcza w trzebieżach, gdzie najbardziej wykorzystuje się pełny wysięg żurawia. Smart Crane ułatwia także niedoświadczonemu operatorowi pracę, przez co łatwiej i szybciej może doskonalić swoje umiejętności obsługi, kontynuuje Ettemo.

 

Ponieważ obsługa żurawia zajmuje znaczną część dnia pracy operatora harwestera, jej optymalizacja przynosi ogromne korzyści, takie jak prostsza obsługa dźwigu, mniejsze obciążenie fizyczne i wyższa wydajność pracy. - Są to zalety, które będą widoczne zarówno w rentowności firmy, jak i samopoczuciu operatora, podsumowuje Ettemo.

 

 

 

Źródło: Komatsu Forest

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE
accessories for men and women by https://www.replicauhren.to/. https://de.wellreplicas.to/ rolex is one representative of superb watchmaking crafts. it.buywatches.is forum second-hand industry is at the same time extremely popular during the world-wide sector. search top professional design of https://www.redditwatches.com from authentic online store. waterproof ability is definitely the good thing about best swiss https://wherewatches.com.