prime leasing
Technika leśna

Lasy Państwowe testują system Timbeter

Dodano: 14.05.2020

Lasy Państwowe testują wykorzystanie na swoje potrzeby aplikacji Timbeter, która umożliwia szybki i dokładny pomiar drewna oraz zarządzanie danymi przy użyciu sztucznej inteligencji. Pilotażowy projekt z użyciem korzystania z aplikacji wprowadzany jest w Nadleśnictwie Nowe Ramuki.

 

 

W czasie jego trwania nadleśnictwo będzie korzystało ze sztucznej technologii i maszynowego uczenia się systemów informatycznych Timbeter w celu dokonywania pomiarów i raportów cyfrowych. Na potrzeby testowania wykorzystane zostanie rozwiązanie Timbeter w zakresie przechowywania danych w chmurze, w formie cyfrowej, umożliwiające podgląd „w czasie rzeczywistym” wszystkich pomiarów dokonanych w różnych częściach nadleśnictwa przez różnych pracowników, uzyskując informacje geolokalizacyjne, umożliwiając współpracę zdalną oraz raportowanie.

 

Oprogramowanie może zliczyć liczbę kłód, a także zmierzyć średnice kłód, objętość i gęstość stosu drewna opałowego i papierowego. Wszystkie pomiary mają geotagi, dlatego pochodzenie drewna jest zawsze znane, co oznacza, że można zapobiec nielegalnemu pozyskiwaniu drewna. Pomiar drewna odbywa się cyfrowo za pomocą urządzenia mobilnego (tabletu, smartfona), a wszystkie dane pomiarowe są przechowywane w chmurze, zapewniając przegląd działań w “czasie rzeczywistym”.

 

Zakończenie projektu pilotażowego jest zaplanowane na koniec sierpnia 2020 roku, zaś jego celem jest ocena możliwości wykorzystania Timbeter w pracy LP. Aby sprawnie rozpocząć projekt pilotażowy zorganizowano dzień szkoleniowy z polskimi leśnikami z długą sesją pytań i odpowiedzi. Manager ds. kontaktów z klientem firmy Timbeter, Rachel Di Giuseppe była obecna w celu usprawnienia szkolenia z użytkowania aplikacji.

 

Aplikacje Timbeter są dostępne w języku polskim, co ułatwi korzystanie z tej technologii. Umożliwia ona również ograniczenie kontaktów międzyludzkich i w wielu przypadkach przestrzeganie zasad społecznego dystansu.

 

Timbeter jest to estońska firma, która stworzyła rozwiązanie mobilne dla pomiaru drewna.

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE