stihl
Technika leśna

Magnezowy tłok STIHL

Dodano: 28.12.2020

Stihl MS 400 CM to pierwsza na świecie piła łańcuchowa z magnezowym tłokiem. Komponent i specjalnie dla niego opracowany proces produkcji zostały wyróżnione prestiżową nagrodą „Award of Excellence 2020”.

 

 

Tłok magnezowy zajął pierwsze miejsce w kategorii „Commercial Cast Products”. Jest produkowany seryjnie w procesie odlewania ciśnieniowego z bardzo wysokimi wymaganiami jakościowymi pod względem odporności na temperaturę, chropowatości oraz właściwości ściernych i wytrzymałościowych.

 

Hartmutowi Fischerowi, dyrektorowi zarządzającemu Stihl Magnesium-Druckguss w Weinsheim, udało się znacznie zmniejszyć stosunek masy do osiąganej mocy, który wynosi 1,5 kg/kW. Jednocześnie nowy komponent zapewnia silnikowi wyjątkowo wysoką prędkość maksymalną do 14 000 obrotów na minutę, co przede wszystkim umożliwia szybsze okrzesywanie.

 

Jury złożone z międzynarodowych ekspertów uhonorowało to rozwiązanie za „wyjątkowe, nowatorskie i kreatywne wykorzystanie magnezu” oraz „ulepszenie poprzednich koncepcji”.

 

W związku z pandemią koronawirusa wręczenie nagród miało charakter wirtualny. Innowacyjna technologia zdobyła również pierwszą nagrodę na targach Euroguss 2020 w kategorii „Magnesium Components”.

 

MS 400 CM zostanie wprowadzony do sprzedaży w Niemczech na początku 2021 roku.

 

Firma Stihl Magnesium-Druckguss w Weinsheim została założona w 1971 roku i jest obecnie jedną z największych i najnowocześniejszych odlewni magnezu w Europie. Dzięki wysokiej jakości zakład jest ważną częścią międzynarodowej sieci produkcyjnej Stihl.

 

 

 

Źródło: Stihl

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE