nokian
Technika leśna

Maszyna pod kontrolą

Dodano: 20.10.2017

System Monitoringu od Gannet Guard Systems pomoże w szybkim namierzeniu skradzionej maszyny leśnej.

 

 

Spółka Gannet Guard Systems powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku związane z zapewnieniem większego bezpieczeństwa ludzi i mienia. Zajmuje się namierzaniem i odnajdywaniem obiektów, dzięki czemu możliwe jest odzyskanie samochodów osobowych i ciężarowych, motocykli, maszyn budowlanych, leśnych, które padły łupem złodziei.

 

Namierzane przez złodziei

Maszyny wykorzystywane w pracach leśnych potrafią kosztować setki tysięcy złotych. Nic dziwnego, że stanowią łakomy kąsek dla złodziei. Rzecz nie tylko w tym, że skradziony sprzęt można sprzedać – część pojazdów rozbieranych jest na części i w takiej postaci trafia na aukcje internetowe i do warsztatów, zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami.

 

Wykwalifikowani złodzieje, którzy za cel obierają sobie tego typu profesjonalny sprzęt, bardzo skrupulatnie przygotowują się do akcji, angażując w proceder znaczne środki finansowe i wykorzystując lawety oraz ciężarówki, którymi wywożą cudzą własność. Zdarza się, że kradną nie tylko same maszyny, ale również zestawy, na których są one przewożone.

 

W związku z ryzykiem utraty wartościowego mienia zasadnym staje się wykorzystanie zdobyczy nowych technologii, które pozwolą odzyskać skradziony sprzęt. W grę wchodzi system monitoringu, który nie tylko umożliwia zlokalizowanie utraconego pojazdu, ale na co dzień pozwala optymalizować koszty wykorzystania sprzętu, a także usprawnia procesy decyzyjne w firmie i podnosi jakość nadzoru nad pracownikami.

 

Nie do zagłuszenia

Większość modułów lokalizacyjnych, instalowanych w maszynach budowlanych oraz leśnych, bazuje jedynie na sygnałach GPS/GSM. Są przez to nieodporne na zagłuszarki stosowane przez złodziei. Warto zatem rozważyć wykorzystanie bardziej zaawansowanych systemów monitoringu, które poza komunikacją GPS/GSM wykorzystują również technologię radiową, bazującą na zastrzeżonych częstotliwościach. Tak właśnie działa GanTotal od Gannet Guard Systems, który jest praktycznie niemożliwy do zakłócenia, a sygnały emitowane przez niego można odczytać nawet wtedy, gdy pojazd jest zamknięty w metalowym kontenerze czy garażu podziemnym.

 

– Moduły posiadają niezależne zasilanie bateryjne, przez co nie ma potrzeby umieszczania ich w miejscu z dostępem do wiązki elektrycznej. Dzięki temu do minimum maleje prawdopodobieństwo wykrycia modułu lokalizacyjnego przez złodziei – zauważa Dariusz Kwakszys z firmy Gannet Guard Systems.

 

W przypadku zgłoszenia kradzieży, firma zajmująca się zabezpieczaniem pojazdów wybudza moduł zlokalizowany w pojeździe i dzięki wykorzystaniu aparatury radionamierniczej – montowanej w samochodach zespołów poszukiwawczych, a nawet na pokładzie samolotów – namierza sygnał emitowany przez urządzenie. – W momencie namierzenia pojazdu, wszelkie informacje zostają przekazane policji, która odzyskuje skradzione mienie. Warto przy tym podkreślić, że 98 proc. pojazdów jest namierzanych w ciągu 24 godzin od zgłoszenia kradzieży – dodaje Dariusz Kwakszys.

 

Z rozwiązań oferowanych przez Gannet Guard Systems skorzystało dotychczas blisko 30 tysięcy użytkowników – zarówno przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych.

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE