mdl witkowski
Technika leśna

Modernizacje w fabryce Logseta

Dodano: 19.07.2021

Wiosną 2021 firma Logset dokonała kompleksowych inwestycji w linię montażową głowic harwesterowych w fabryce w Koivulahti, co zwiększyło wydajność produkcyjną o 50%. Obok montażu znajduje się nowo wybudowane stanowisko testowe dla gotowych produktów. Po drugiej stronie stanowiska testowego znajdzie się strefa pakowania gotowych już produktów.

 

 

Poprawiono także bezpieczeństwo pracy stanowiska testowego poprzez zbudowanie klatki z grubego szkła wokół całego obszaru badawczego. Drzwi wyposażone są w czujniki. Jeśli ktoś wejdzie do obszaru testowego, podczas gdy w środku znajduje się aktywna głowica harwesterowa, prąd zostanie wyłączony, a głowica zatrzyma się. Testowanie i ewentualne pakowanie jednej głowicy harwesterowej zajmuje około jednego dnia.

 

- Agregat hydrauliczny stanowiska badawczego znajduje się za ścianą. Oznacza to, że możemy kontrolować i obciążać głowicę harwesterową tak, jak była zamocowana na maszynie leśnej. Kalibrujemy na przykład czujniki średnicy i noże do okrzesywania za pomocą rur, mówi inspektor Dan Österåker.

 

Podczas kontroli końcowej głowice harwesterowe otrzymują ustawienia fabryczne, z którymi są dostarczane do klientów. Ustawionych jest kilka różnych ciśnień, a wszystkie funkcje są sterowane tak, aby działały tak, jak powinny.

 

Wcześniej ostateczna kontrola głowicy harwesterowej odbywała się w oddzielnym budynku. Nowe stanowisko testowe tuż przy linii montażu uelastycznia i usprawnia współpracę z całą linią produkcyjną.

 

 

 

Źródło: Logset

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE