lkt
Technika leśna

Największy Tigercat

Dodano: 20.09.2019

Tigercat 890 to nowy, największy nośnik urządzeń leśnych (głowic, chwytaków) w gamie tego producenta. Dzięki łatwemu konfigurowaniu może ścinać, zrywać albo jedynie manipulować ścięte drewno.

 

Ten kolos waży niemalże 48 ton i jest napędzany silnikiem Tigercat FPT C87 zapewniającym 245 kW (330 KM) przy 2000 obr./min. Nowa, dłuższa rama gąsienic rolkowych o dużej wytrzymałości wraz z szerokim nadwoziem zapewnia temu modelowi dużą stabilność.

 

Modułowa konstrukcja wpływa korzystnie na serwisowanie maszyny, ponieważ wiele różnych części i podzespołów jest używane także w innych maszynach tego producenta.

 

Czym jeszcze charakteryzuje się nowy Tigercat?

Model 890 ma dużą wydajność chłodzenia silnika dzięki automatycznemu wentylatorowi o zmiennej prędkości pracy i automatycznym ciągiem wstecznym używanym do czyszczenia kratek chłodnicy. Ciekawą funkcją oszczędzającą paliwo jest system odzyskiwania energii wykorzystujący poruszanie się maszyny.

 

Kabina operatora jest cicha i wygodna. Pełne okno przednie i dodatkowe okna podłogowe zapewniają dobrą widoczność. Układ klimatyzacji o wysokiej wydajności zapewnia operatorowi komfort nawet w ekstremalnych temperaturach. Oświetlenie LED i nowy system kamer RearVIEW ułatwiają obserwowanie otoczenia podczas pracy. Sprzęt ten dostępny jest na rynku amerykańskim i kanadyjskim.

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE