proml
Technika leśna

Nowe pilarki Husqvarna

Dodano: 18.03.2019

Po 60 latach od wprowadzenia pierwszej piły mechanicznej marki Husqvarna, firma ta prezentuje dwa nowe modele pilarek o pojemności 50 cm3.

Nowe modele: 550 XP® Mark II i 545 Mark II zostały opracowane z myślą o zapewnieniu wysokiej wydajności cięcia małych i średnich drzew. Dzięki serii testów wewnętrznych Husqvarna wykazała, że ​​550 XP® Mark II zapewnia najlepszą w swojej klasie wydajność cięcia w porównaniu z najbliższym konkurentem w segmencie 50 cm3. Obie maszyny wyposażone są standardowo w łańcuch serii X-Cut SP33G, a także w prowadnicę X-Force, które zostały zaprojektowane dla zapewnienia największej wydajności cięcia. Wysoka prędkość obrotowa tych maszynach sprawia, że system tnący pilarki osiąga optymalne warunki niezwykle sprawnego cięcia drewna.

 

- To nie tylko nowa pilarka. To zupełnie nowa generacja maszyn, których najważniejsze elementy zostały stworzone od zera. Pilarka Husqvarna 550 XP® Mark II posiada wysoką wydajność cięcia, co zostało udowodnione na podstawie wymagających testów. Dzięki temu upewniliśmy się, że spełni ona oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Definiujemy na nowo segment pilarek o pojemności 50 cm3, ustanawiając nowy standard w zakresie wydajności, trwałości i manewrowości – wyjaśnia Gent Simmons, dyrektor zarządzający produktami dla branży leśnej w firmie Husqvarna.

 

W celu zapewnienia wytrzymałości w trudnych warunkach pracy, wydajność chłodzenia Husqvarna 550 XP® Mark II i Husqvarna 545 Mark II została zwiększona o 13% w porównaniu do poprzedniej generacji.

 

Swego rodzaju nowością jest filtr powietrza, który jest przeprojektowaną wersją filtra modelu 572. Wspiera go system wstępnego oczyszczania powietrza Air Injection™. Ponadto nowe pilarki są wyposażone w zoptymalizowaną wersję AutoTune™, nowe oprogramowanie modułu zapłonowego i nową kalibrację gaźnika.

 

Obie maszyny dostępne będą w Polsce w sprzedaży pod koniec marca 2019 r.

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE