oleje Klimowicz Neste
Technika leśna

Nowe przyczepy Kesla

Dodano: 18.06.2019

Nowe przyczepy leśne Kesla kontynuują tę samą linię konstrukcyjną z pojedynczą ramą, która wg producenta okazała się dobra i niezawodna w poprzednich modelach.

 

Kłonice wszystkich modeli są mocniejsze niż wcześniej i pomalowane na żółto, co czyni je bardziej widocznymi. Przestrzeń ładunkowa przyczep serii 104, 114 i 124 została zwiększona o 10%. Nośność netto wynosi w seriach 104 i 114 – 9 t, w serii 124 – 10 t oraz w serii 144 – 12 t.

 

Dodatkowe ulepszenia to m.in. obszerne skrzynki narzędziowe, które można zainstalować po obu stronach przyczepy oraz nowy stojak na chwytak, przymocowany do tylnej belki ramy. Oprócz tradycyjnego oświetlenia dostępne są zestawy świateł roboczych LED.

 

Gama przyczep fińskiej marki skupia się również na mocnych przyczepach z napędem, bowiem firma wprowadza na rynek nowy system sterowania Krala Protraction. Jest on dostępny dla modelu 144 z zamontowanym napędem 2WD lub 4WD.

 

Nowy układ napędowy jest podłączony do ISOBUS ciągnika. Rozwiązanie to oferuje wiele korzyści, takie jak np. automatyczna kontrola kierunku jazdy, automatyczna regulacja prędkości, sterowanie skrętu dyszlem i sterowanie hamulcem zjazdowym. Warto zaznaczyć, że po przekroczeniu prędkości 5 km/h, system sterowania automatycznie odłącza napęd przyczepy.

 

Przestrzeń ładunkowa przyczepy 144 wynosi 3,2 m2, gdzie można przewieźć do 15 m3 drewna. Obręcze kół są wzmocnione, a wentyle zabezpieczone przed wyrwaniem. Dla poprawienia możliwości jezdnych możemy zamontować gąsienice lub łańcuchy.

 

 

Źródło: kesla.fi

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE