oleje Klimowicz Neste
Technika leśna

Nowy rotator Indexator XR

Dodano: 19.03.2019

Indexator z Vindeln w Szwecji rozszerza swoją gamę rotatorów XR o mały i mocny model XR 300.

Seria XR obejmuje kompaktowe, wydajne rotatory z wytrzymałymi łożyskami. Są one przeznaczone do ekstremalnych zastosowań, zaprojektowane do montażu zarówno sztywnego, jak i zwisającego. Wspomniane łożyska ślizgowe, wysoka wydajność i długa żywotność sprawiają, że rotatory serii XR mogą pracować przy wykonywaniu najcięższych zadań z dużymi ładunkami.

 

Nowy model XR 300 jest przeznaczony do przenoszenia zarówno dodatnich, jak i ujemnych obciążeń osiowych do 9 ton. Zbudowano go z tolerancją na obciążenie promieniowe wynoszącą 7 ton, a zatem jest idealny do zastosowań z dużymi obciążeniami bocznymi, takimi jak sztywne chwytaki do sortowania na koparkach lub do montażu na zwisie np. podczas ładowania złomu lub drewna.

 

Podobnie jak w innych modelach z serii, XR 300 ma opatentowaną konstrukcję przeniesienia momentu obrotowego (co widać na schemacie).

 

- W skrócie, wyjątkowość naszej konstrukcji opiera się na rozwiązaniu, że występujące podczas pracy siły skrętne ładunku nie wpływają na jego kontrolowany obrót i pracę silnika hydraulicznego, co zapewnia mu znacznie zwiększoną żywotność w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami, mówi Johnny Karlsson, kierownik sprzedaży w Indexator.

 

Kolejnym elementem, który zapewnia większą żywotność urządzenia jest wypróbowany i przetestowany silnik łopatkowy Indexatora. Zapewnia on wysoki moment obrotowy, jest bardzo odporny na bezwładny ruch ładunku, a także na jego masę. Modułowa konstrukcja z łożyskami i silnikiem ułatwia jego serwisowanie i konserwację.

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE